Як "пригорає" у росіян: що в Кремлі кажуть про наші Кримську платформу та парад

Як "пригорає" у росіян: що в Кремлі кажуть про наші Кримську платформу та парад

Фото: ТСН.ua

Москва б воліла провести свій "кримський саміт", на кшталт "Ялти-2", але не судилося.

Вже тиждень у росіян справжня істерика. Не встигли кремлівські рупори та пропагандисти облити брудом Сполучені Штати за вивід військ із Афганістану, як Москві треба було швидко штампувати нові методички та "темники" щодо саміту Кримської платформи та урочистого військового параду до 30-річчя Незалежності України. 

Що вони тільки не говорили. І що "у Зеленського вселився Порошенко, мовляв, на параді йому залишалося тільки викрикнути "Томос". І порівнювали Україну з Афганістаном, "який перетворили у філіал пекла на Землі". 

Ніде правди діти – Москва не може змиритися із самим фактом відновлення української незалежності. Від розвалу "совка" на початку 90-х, коли Росія була слабкою, Кремль постійно погрожував нам війною, якщо ми йтимемо в ЄС і НАТО. Не можуть у Москві змиритися і зараз, бо Україна має потужну армію, яка дала відсіч проросійським найманцям на Сході. 

Але, на щастя, як писав у своїй книзі ще 2003 року другий президент Леонід Кучма, "Україна - не Росія". ТСН.ua промоніторив, як Росія реагує на установчий саміт Кримської платформи, ювілейний парад до 30-річчя незалежності, та зібрав найабсурдніші заяви кремлівських пропагандистів. 

Кримська платформа

На восьмий рік незаконної окупації Криму Україна, нарешті, "взула" росіян. Перший установчий саміт Кримської платформи, що відбувся в Києві 23 серпня, став справжньою дипломатичною перемогою. Нам вдалося зламати кремлівський наратив про те, що Крим за дужками, а говорити варто лише Донбас, поки Росія будуватиме "керченські мости" та здійснюватиме повзучу анексію Чорного та Азовського морів.  

Істерика росіян, які б воліли провести свій фейковий "кримський саміт", почалася задовго до самої події. Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба неодноразово наголошував, що Москва відверто залякувала та погрожувала іншим країнам, вимагаючи не брати участі у саміті Кримської платформи. Відсутність представників країн Африки, Південної Америки та слабке представництво країн Азії яскраве тому підтвердження. 

Проте "Ялту-2" (коли 1945 року в Криму після Другої світової фактично поділили світ), щоб легітимізувати окупацію півострова, влаштувати росіянам не судилося. Проведенням першого саміту Кримської платформи ми повернули питання Криму до міжнародного порядку денного.

Що тільки не говорили в Кремлі. Фейкові очільники Криму називали саміт "клубом ворогів Росії" та "маренням божевільного". За тиждень до саміту очільник російського МЗС Сергій Лавров охрестив його "шабашем, де будуть плекати неонацистські та расистські настрої". А от прессекретар Путіна Дмитро Пєсков виявився більш "дипломатичним", назвавши Кримську платформу "недружньою".  

Москва навіть запровадила санкції проти Дмитра Кулеби, хоча в дипломатії таке не прийнято. Україна відповіла більш ніж гідно – Зеленський запросив Росію доєднатися до Кримської платформи. Росія ж протирічила сама собі. Спочатку спікерка російського МЗС говорила, що Москва готова долучитися до Кримської платформи. Проте одразу після саміту Марія Захарова не побачила можливості для участі. 

Парад

Проте, чи не найбільше отрути на адресу України вилилося після репетиції ювілейного параду та власне його проведення. Щоб зрозуміти, як у росіян "пригорало", варто лише коротко переглянути кілька випусків програми "60 минут", де ведучою є відома російська пропагандистка Ольга Скабєєва (раніше вона вела цю передачу зі своїм чоловіком Євгеном Поповим, але зараз у нього більш "відповідальна" місія - він балотується до Держдуми). 

Фото: ТСН.ua

Чого там тільки не було. Після репетиції параду, де українські десантники виконали символічну пісню про Путіна, Україну порівнювали з "талібаном", кажучи, що тепер російсько-українським відносинам "хана". Власне сам військовий парад 24 серпня називали "хуторянським", а техніку, що була там представлена, ледь не такою, що вже "розсипалася". 

Проте в Росії навряд чи можливе таке єднання нації під час військового параду. Та й навряд чи можливе освідчення молодого військового коханій, який прямо на Хрещатику запропонував дівчині свою руку і серце. Це відео облетіло інтернет і соцмережі, розчуливши користувачів. 

Ще одним предметом для метання жовчі на адресу України став указ Зеленського про святкування Дня української державності у день Хрещення Київської Русі. На це одразу ж відреагував Сергій Лавров, видавши чергову порцію перлів: "Україна напевно ще не раз потішить нас своїми рішеннями. Ось днями було сказано, що вони приватизували День хрещення Русі. Не знаю, можливо, скоро Зеленський вирішить, що і Новий рік можна святкувати тільки в Україні, бо все інше – не українське". 

Але Сергій Лавров очевидно забув, що понад 300 років тому саме російський імператор Петро І наказав святкувати Новий рік не 1 вересня (а раніше взагалі 1 березня), а 1 січня, щоб бути поближче до Європи. 

Новини України: до столиці на марш з'їхались понад 30 тисяч бійців та ветеранів - як їх вітали

Новини України: до столиці на марш з'їхались понад 30 тисяч бійців та ветеранів - як їх вітали

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зустріч Путіна і Байдена
Наступна публікація