Як рятувати дитину, якщо вона отримала електричний розряд: поради фельдшерки

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як рятувати дитину, якщо вона отримала електричний розряд: поради фельдшерки

Фото: з відкритих джерел

Перш за все, завжди потрібно дбати про власну безпеку. Не потрібно кидатися і одразу рятувати постраждалу дитину.

Нещасний випадок з ураженням електричним струмом може трапитися з будь-ким і у власній оселі, і на відпочинку, і на роботі. Особливо часто на небезпеку наражається малеча. 

Про те, як правильно надати постраждалій дитині першу допомогу у такій ситуаціі 7 липня в ефірі ТСН.19:30 розказала інструкторка Всеукраїнської спілки парамедиків Оксана Марцинюк.

"Якщо ми бачимо людину, яка має на собі електричний провід, перш за все, на потрібно припинити контакт постраждалого з електрикою. Якщо немає можливості вимкнути струм - приміром ми знаходимося на вулиці - потрібно використати засоби, які не будуть проводити електрику і відкинути електричний дріт", - зазначила вона.

Приміром, можна взяти дерев'яну суху палицю і відкинути електричний дріт. Тепер постраждала людина стає максимально безпечною.

Інструкторка наголошує, що якщо мова йде про власну дитину, то можна працювати без рукавиць. Але якщо говорити про ситуацію, яка відбулася на вулиці, то необхідно дбати про власну безпеку і використовувати одноразові рукавички, щоб захистити себе від ймовірних інфекцій постраждалого. Наприклад, гепатиту В і С. Підходити до постраждалих потрібно зі сторони голови, бо вони можуть проявляти агресію. 

Далі, за словами Марцинюк, необхідно оцінити стан свідомості постраждалого і в подальшому, якщо буде необхідність - перевіряти його дихання. 

"Для початку свідомість можна перевірити простими запитаннями: "Що трапилося?", "Тобі потрібна допомога?". Якщо людина реагує на голос, відповідно - вона у свідомості. В цій ситуації, перш за все проводимо психологічну підтримку дитині і госпіталізуємо її до медичного закладу, бо є велика ймовірність того, що електричний струм спровокує збої у роботі серця. Тому госпіталізація обов'язкова", - розповіла вона.

Якщо людина не реагує на голос, треба поплескати її по плечах. На це постраждалий теж може відреагувати.

"Якщо ж реакції не відбулось, ми вже знаємо, що людина без свідомості - викликаємо одразу швидку допомогу. Повідомляємо: дитина без свідомості, електротравма, вказуємо вік, називаємо адресу", - зазначає інструкторка.

Новини України: інструкторка Всеукраїнської спілки парамедиків розповіла, як надати допомогу під час ураження струмом

Новини України: інструкторка Всеукраїнської спілки парамедиків розповіла, як надати допомогу під час ураження струмом

Марцинюк нагадує, що без свідомості дитина може бути як живою, так і мертвою. Тому, на даному етапі необхідно перевірити дихання. Для цього потерпілому, який лежить на спині, необхідно покласти одну руку на лоб, другу на підборіддя і розігнути  шию на максимум. В такому положенні людина може дихати. Дихання потрібно перевіряти протягом 10 секунд. Якщо говорити про дорослих, то в нормі вони роблять 2-3 вдиха.

"Отже, далі нахиляємось над ротом людини так, щоб погляд був повернутий на грудну клітину. Тобто ваша щока буде відчувати тепле вологе повітря, яке виходить з ротової порожнини постраждалого. Вухом будемо слухати звуки, якими супроводжується дихання, а очима паралельно дивимось чи грудна клітина піднімається, чи ні. І так рахуємо чітко 10 секунд", - продовжує інструкторка.

Якщо є дихання, наприклад, два рази за 10 секунд - це дихання якісне, правильне. В цій ситуації людину необхідно обов'язково перевернути на бік і викликати "швидку".

Читайте також:

Наступна публікація