Як в Україні мусульмани відзначають Курбан-байрам: традиції свята та заборони

Дата публікації
Перегляди
1348
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Як в Україні мусульмани відзначають Курбан-байрам: традиції свята та заборони

Святкування Курбан-байраму в Україні

Святкуватимуть мусульмани ще три дні — до четверга включно. 

Одне із головних свят в ісламі — Курбан-байрам цими днями відзначають мусульмани усього світу. За переказами, колись пророк Ібрагім хотів принести у жертву свого сина. Але замість цього Аллах послав йому барана. Відтоді раз на рік віряни дякують Всевишньому та ріжуть худобину. М'ясо потім роздають бідним, а ще — моляться, ходять в гості та роблять подарунки.

Про це йдеться у матеріалі кореспондентки ТСН Карини Вакарєвої.

Від ранку у київській мечеті Ар-Рахма на святкову молитву збираються мусульмани.

"Це одне із найбільших свят для всіх мусульман. Ми чекаємо на цей день із нетерпінням. І жоден дощ не може зіпсувати нам настрій", — каже вірянка Аміна Імрам.

Традиційно верховний муфтій зачитує проповідь. 

"Ми завжди молимося, аби люди жили в радості. І щоби панували мир та справедливість. Аби зло, нарешті, зникло. І всі зажили у спокої", — каже верховний муфтій України Ахмед Тамім. 

Курбан-байрам — свято жертвоприношення. Відзначають його у пам'ять про те, як пророк Ібрагім був готовий принести в жертву Богові свого сина. В нагороду за послух Аллах зберіг життя дитині. 

"Ніж не різав, яким вони хотіли зробити це. Цей вчинок був проявом такого великого терпіння, проявом великої покірності Всевишньому", — пояснює імам мечеті Ар-Рахма Хасан Ахатов.

Жертву натомість замінили бараном. Тварин для ритуалу обирають міцних та здорових. Їхнє м'ясо має назву "курбан". Його ділять на три частини: одну — віддають бідним, другою — частують родичів та друзів, а третю — залишають собі. Святкують мусульмани пишно — влаштовують бенкети та роблять один одному подарунки.

Люди сходяться до мечеті для молитви

"Зазвичай мусульмани приходять до мечеті, одягаючи найкращу свою одежу. Бажано білого кольору, але необов’язково", —  пояснює імам.

А ще — ходять у гості. Вірянка Жанна накриває на стіл. У меню сьогодні страви традиційні — вареники із картоплею, зелена цибулька та червоний борщ.

"Так як я українка і моя сім’я повністю слов’янська", — пояснює Жанна.

Діти Жанни нині у літньому таборі. Коли повернуться додому, на них чекатимуть пряники із символом свята — кучерявим баранцем.

Заборон на Курбан-байрам небагато — не можна вживати алкоголь, ходити у брудному одязі, лаятися і ображати когось, а ще — відмовляти у милостині та допомозі. Святкуватимуть мусульмани ще три дні — до четверга включно. 

Мечеть

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини за 17 червня 2024 року | Новини України

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація