Як вуличний музикант став солістом на параді: ТСН розшукала піаніста, який зіграв у День Незалежності

Як вуличний музикант став солістом на параді: ТСН розшукала піаніста, який зіграв у День Незалежності

Ігор Янчук грав на вуличному піаніно поблизу фунікулера. Але одного разу серед глядачів виявилися і високопосадовці з Офісу президента.

Від вуличного музиканта до соліста на параді до Дня Незалежності — ТСН відшукала піаніста, який 24 серпня на Майдані виконав мелодію про становлення Української Держави. Разом із акторською постановкою вона розчулила багатьох глядачів.

Як Ігореві Янчуку дісталася одна з ключових ролей дійства і як відбувалася підготовка до виступу, йдеться 26 серпня у сюжеті ТСН.19:30.

Сьогодні він грає вже впізнавану мелодію під прицілом лише однієї камери, а не перед мільйонами глядачів.

На запитання, як його представити, Ігор Янчук відповідає: "Піаніст, який обожнює грати на вулиці".

Ігор — музикант з Переяслава. Його виступ у театралізованому дійстві на Майдані у День Незалежності тривав понад 10 хвилин. Композиція про становлення Української Держави. Головну роль виконувала 10-річна Єсенія — донька відомого українського барабанщика Євгенія Селезньова, дівчинка яка брала участь у багатьох пісенних конкурсах, зокрема "Голосі Діти". Із квітами вона уособлювала Україну, яка минає різні епохи. Цей епізод параду розчулив багатьох.

Як Ігор став солістом — він і досі не усвідомлює.

Вуличний піаніст ексклюзивно для ТСН розповів про те, як став солістом на параді

Вуличний піаніст ексклюзивно для ТСН розповів про те, як став солістом на параді

"Для мене складно пояснити — це як сценарій до серіалу чи казки", — зазначає музикант.

Розповідає: кілька тижнів тому він традиційно грав на вуличному піаніно поблизу фунікулера. Серед глядачів виявилися і високопосадовці з Офісу президента, хоч тоді, каже піаніст, цього не помітив.

А далі, згадує, на нього підписались у соцмережах, а згодом — і зателефонували. Хлопець спочатку подумав, що це — жарт або розіграш.

Часу на підготовку було обмаль. Коли отримав ноти, вивчав їх просто неба. Отже цю мелодію кияни могли почути ще задовго до параду — від вуличного музики.

"Коли я отримав ноти, перша репетиція відбулася з вулиці — на Пейзажній алеї", — зізнається Ігор.

Піаніно "Україна" Ігор позичив у подруги. Бо знав його і часто грав на ньому. Інструмент довелося спустити із квартири на 4 поверсі та привезти на Майдан.

Далі репетиції — усього дві із квінтетом струнних і флейти. Як вдалося так синхронно виступити під час параду — адже усе було наживо, а відстань між музикантами і акторами була зо дві сотні метрів.

"Ми просто довірилися команді, наше завдання було — заграти в певний момент і все", — пояснює музикант

Після того, як все вдалось Ігор знову поїхав грати до фунікулера, де його колись і помітили. Зізнається, що виступ на параді додав впізнаваності. Матеріального зиску від виступу, каже, не отримав і не хоче, натомість має ще одну мрію — потрапити у Києві на концерт кумира — італійського піаніста Людовіко Ейнауді. Він буде у вересні, а квитків у продажу вже немає.

Раніше Володимир Зеленський в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі 1+1 прокоментував свою промову на День Незалежності.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація