Зняття обмежень значно посилить українські ударні спроможності, що матиме вплив на фронті в майбутньому.
На цьому етапі війни застосування далекобійних ракет для ударів у Курській області РФ не матиме вирішального впливу на терміни закінчення війни, однак матиме вплив на фронті в майбутньому.
Про це голова Українського центру безпеки та співпраці, військовий експерт Сергій Кузан сказав у коментарі ТСН.ua.
На думку експерта, рішення президента США Джо Байдена дещо запізніле, проте досі важливе.
"На цьому етапі війни застосування цих далекобійних ракет для ударів по території Росії (в Курській області) не матиме вирішального впливу на терміни закінчення війни. Однак, безумовно, це є складовою української перемоги в майбутньому, власне, як це було вказано в плані президента України, де, окрім цього пункту, було ще 6 інших не менш важливих", – розповів Кузан.
Зняття цих обмежень значно посилить українські ударні спроможності, що матиме вплив на фронті в майбутньому.
"Передусім для відбиття атак російсько-КНДРівського угруповання на Курщині. Зокрема, для ударів по штабах і командних пунктах, складах озброєння та місцях дислокації особового складу, знищення логістики, що знизить наступальний темп ворога", – пояснив експерт.
Наразі росіяни перекинули на цей напрямок одні з найкращих підрозділів повітряно-десантних сил. Зокрема, українські сили воюють проти 810-ї та 155-ї бригад морської піхоти, 83-ї бригади, 106-ї і 76-ї дивізій ВДВ, які посилені іншими російськими підрозділами та північнокорейськими силами. За даними української розвідки, 20 листопада російські сили вперше залучать сили КНДР для атаки в Курській області.
"Очевидно, що росіяни хочуть якнайшвидше ліквідувати українську зону контролю на Курщині. Саме тому адміністрація США скасувала обмеження, обмежившись Курською операційною зоною", – вважає Кузан.
Однак, зазначив він, треба памʼятати про фактор кількості ракет ATACMS в українських арсеналах, що є не менш важливим для ефективного ураження цілей у тилу росіян.
"Якщо застосування ракет ATACMS допоможе СОУ відбити російські контратаки в Курській області, то таке рішення Джо Байдена матиме позитивні наслідки для можливих майбутніх переговорів, які можуть бути ініційовані новим президентом Дональдом Трампом. Контроль цих російських територій українськими силами – це сильна переговорна позиція, якої Кремль намагається якнайшвидше позбавити Україну. Тому зняття подібних обмежень може мати вплив не лише на полі бою, але й на політичній арені", – пояснив експерт.
А ще це може мати ефект на міжнародну підтримку України, насамперед на стирання "червоних ліній" щодо Росії, які щоразу "перемальовуються".
"Росія постійно погрожує рішучою відповіддю на будь-які кроки України та українських союзників, які несуть ризики для Москви. Так було з передаванням перших систем HIMARS, крилатих і балістичних ракет, літаків F-16. Це ж стосувалося дозволу обмеженого застосування американського озброєння для ударів по території РФ у травні 2024 року, подібні погрози лунатимуть і зараз. Насправді ж ситуація не зміниться, про що свідчать попередні російські погрози на потенційні українські удари вглиб Росії, зокрема по окупованому Криму, який у російській Конституції є російською територією, такою ж, як Курськ чи Бєлгород", – розповів Кузан.
До слова, на думку колишнього високопосадовця НАТО Ніколаса Вільямса, скасування обмежень на застосування українськими військами далекобійної зброї американського виробництва вглиб території РФ "має велике значення для кінцевої гри".
Читайте також:
- Чи змінить дозвіл США бити ракетами по РФ перебіг війни: прогноз ISW
- Маск пояснив, чому виступає проти дозволу Україні завдавати далекобійних ударів по РФ
- У Путіна гнівно відреагували на дозвіл Байдена на далекобійні удари по РФ
Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.