З Куп'янщини врятували багатодітну родину, яку не могли вмовити на евакуацію ані соцслужба, ані волонтери

Дата публікації
Перегляди
3803
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
З Куп'янщини врятували багатодітну родину, яку не могли вмовити на евакуацію ані соцслужба, ані волонтери

На рішення змогли вплинути лише діти.

Багатодітна родина з названими дітьми пережили на прикордонні Харківщини жахи окупації  і радість  звільнення, і нині - загострення боїв. Виїхати з-під щоденних обстрілів пропонували багатодітним батькам і соцслужби,  і волонтери, аж поки налякані діти не переконали батьків самі, йдеться в ТСН

Родина Неревеньких - тато, мама і 10 дітей, 9 з яких -  названі. Їх рідний дім, із якого вони виїхали - на кордоні Харківщини з Луганщиною, за 20 кілометрів від лінії фронту. 

Село Богуславка було окуповане весною 22-го, родина виїхати не встигла. В окупації  найважче було прогодувати велику родину, згадує Наталя. Від голоду врятувала свиня, яку вдалось купити вже під дулами окупантів на базарі. Потім були регулярні  обшуки росіянами їх дому і підозри до хлопців підлітків.

У жовтні їх село деокупували, і багатодітні батьки  вирішили найстрашніше позаду, але обстріли стали ще інтенсивніші. Переїхати із прифронтової зони у безпечніше місце  родині пропонували і соцслужби і волонтери, але батьки від допомоги відмовлялися. Аж поки про евакуацію не почали просити самі діти. “Страшно, можемо вмерти через ракету.  В нас на поле впала ракета. Зараз більше стало, щоночі люстра труситься так і чуємо, вся хата труситься”, - розповідають діти.  

Найменша із сестер - Таня - часто вночі  прокидалась і плакала від вибухів, а старші заспокоювали.

Дітям вдалось те, що не змогли соцслужби та волонтери - переконати батьків виїхати з лінію вогню. Речі велика родина пакувала два дні. З найціннішого вдома залишають поки котика.

Волонтери знайшли родині дім в Тернополі, проте  далі Харкова родина їхати не погодилась. У селі залишаються бабуся дітей і сусіди, які обіцяють приглянути за домом. 

Дорогою волонтери у прифронтовому сусідньому селі забирають ще одну багатодітну сім'ю -  четверо названих дітей, найменшому з яких Матвію - 4.

Були змушені жити під постійними обстрілами: як діти вмовили батьків евакуюватись із Куп'янщини

Були змушені жити під постійними обстрілами: як діти вмовили батьків евакуюватись із Куп'янщини

Названу родину Жорників теж довго переконували волонтери, що не можна ризикувати життям дітей. Але переконливішими були вибухи і вирви від прильотів - за 20 метрів від дому. Осколками їм вибило вікна та пошкодило паркан. Маленький Матвій, який від переляку почав заїкатися. “Діти хочуть їхати, обстріли чуємо, я не хочу, тут виросли, тут все життя жили”, - плаче мама сімейства.  

Обидві родини ніколи далі Харківщини не були, їх лякає життя без власного дому і невідомість, але у тимчасових квартирах діти швидко освоюються.  

Попереду в родин ще облаштування в домі, який їм знайшли волонтери на околиці Харкова. Господарі будинку - теж багатодітна родина, вони виїхали за кордон до перемоги. Дім за рік без нагляду пограбували мародери, але тут багато дитячих кімнат і свій великий двір з мінібасейном. Оселю господарі віддали безкоштовно. “Аргументом стало те, що керівник  благодійного фонду надав гарантії, адже евакуація це не лише посадити в автобус і привезти людей. Ми пообіцяли гарантію не лише перевезення, але і подальшої підтримки”, - кажуть волонтери. 

Дітям для онлайн-навчання вже підключили Інтернет. Волонтери знайшли їм психологів і соціальних педагогів. 

Читайте також:

За одну ходку підвозив два ящики БК: на передовій бійцям допомагав віслючок "Хаймарс"

Попрощались із янголом бійців: у Вінниці поховали парамедикиню Яну Рихліцьку

Підозрюваний у зраді радник мера Очакова підтверджує перемовини з росіянами: як планувалася здача міста

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація