За хімічне звалище у Житомирській області власнику загрожує в’язниця і мільйонний штраф

За хімічне звалище у Житомирській області власнику загрожує в’язниця і мільйонний штраф

Підприємець, що влаштував хімічне звалища, уникає екологів і поліцію.

У Житомирській області підприємець  влаштував справжнє звалище хімічних відходів посеред села. Він звозить до свого обійстя десятки діжок з відходами фарби та бітуму. Екологи встановили: у ґрунті, де стоять діжки, у десятки разів  перевищені норми  хімічних речовин. 

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Десятки діжок стоять просто неба на приватному подвір'ї. Селяни кажуть, сюди їх привозять фурами. Частина відкриті і сморід від них чи не на все село. «Бочки смердять переважно розчинником. Це відходи якоїсь лакофарбової промисловості», - каже сусід підприємця.

В діжках невідомий порошок синього, зеленого  і червоного кольорів.  З кожним дощем, обурюються сусіди, уся ця хімія потрапляє до криниць та на їх городи.

Підприємець, на якого скаржаться люди, не місцевий. Кілька років тому купив тут два будинки, але використовує їх не для житла, а як склад. Чоловік пояснив, що робить розмітку на трасі, а фарби тимчасово зберігає в селі. «Я фарбую трасу. 12 числа приїжджаю і все вивезу на склад.  У мене склад був, я його орендував. В селі зберігаю тимчасово», - каже телефоном Артур Кумбарян.

Усі закиди селян в тому, що утилізує хімікати, відкидає. Проте його сусіди показують місце, де це відбувається. Селяни кажуть, підприємець викидає з діжок хімікати і підпалює. Серед попелу залишаються згустки невідомої речовини.

Комісія екологічної інспекції, яка виїхала перевірити скарги людей, знайшла у ґрунті перевищення  хімічних речовин. «Амоній в 10 разів, сульфати в 50 разів, фосфати в 10 разів. Наша лабораторія каже, що судячи з того - це розчинники чи фарби. Особа на контакт не виходить, завжди  в нього є причини не спілкуватися, тобто переховуватися», - розповідає заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського регіону Олександр Якимчик.

Уникає спілкування чоловік і з поліцією, яка відкрили кримінальну справу за фактом забруднення навколишнього середовища.  «Слідчі спілкувалися з власником телефоном, щоразу він відповідає, що перебуває за межами Житомирщини. Є процедура примусового доставлення, але для цього треба отримати  підстави, як мінімум результати експертного дослідження», - кажуть в місцевій поліції.

Результати експертизи з’являться за тиждень. Чоловіку загрожує штраф у 200 тисяч гривень та 5 років за ґратами. Крім того, він ще має компенсувати шкоду навколишньому середовищу, за оцінками екологів це 1 млн гривень.

Новини України: підприємець з Житомирської області забруднює свій двір хімічними відходами

Новини України: підприємець з Житомирської області забруднює свій двір хімічними відходами

Повʼязані теми:

Наступна публікація