Задихнулося ще до появи на світ: деталі скандалу у приватному пологовому столиці, де загинуло немовля

Задихнулося ще до появи на світ: деталі скандалу у приватному пологовому столиці, де загинуло немовля

Фото: pixabay.com

Лікар невчасно призначив кесарів розтин і дівчинка задихнулася. Медикові загрожує до 3 років позбавлення волі.

Навколо приватного пологового будинку у Києві виник скандал. Прокуратура вручила підозру лікарю-гінекологу, якого звинувачують у смерті новонародженої Віри Косогової. Це сталося понад рік тому. Судмедекспертиза встановила, що лікар несвоєчасно призначив кесарів розтин і дівчинка задихнулася. Медики звинувачення відкидають. Мати ж дитини розповідає ще й про знущання над нею та дитиною у закладі.

Про це йдеться 14 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Усю вагітність за дочкою Ліди спостерігали у приватному пологовому будинку у Пущі-Водиці. За 2 тижні до пологів жінка відчула біль унизу живота, почалася кровотеча. Лідія одразу ж поїхала до пологового будинку, проте лікарі повернули її додому. Вдома кровотеча минула.

Настав день пологів. Ліду підключили до датчика КТГ – моніторингу, що стежить за серцебиттям дитини.

"Живіт просто розривався від болю. Я попросила епідуральну аналгезію, мені відключили датчики КТГ і протягом 40 хвилин не було даних про серцебиття", — розповідає жінка.

Коли підключили назад, серця вже не було чути. Дівчинка народилася з мертвим мозком. Але лікарі, за словами Ліди, спершу це приховували.

Віра сама не дихала. Температуру тримали штучно. Весь цей час, каже Ліда, їхні доньки кололи адреналін, аби підтримувати життєдіяльність. Жінка зняла на камеру шприц із ним. За її словами, медики просто не хотіли фіксувати факт смерті.

Київська прокуратура звинувачує лікаря-акушера елітного пологового у смерті новонародженої

Київська прокуратура звинувачує лікаря-акушера елітного пологового у смерті новонародженої

Також жінка жаліється на ставлення лікарів та директора клініки до неї та чоловіка.

"Вони так і не сказали що була асфіксія. Розповідали, що це карма, божа воля, головний лікар заявив, що це моя матка задушила дитину. Сказали, що це я нагрішила дуже сильно, що я ще молода і можу народити здорову дитину", — згадує Лідія.

Віра померла вже у паліативному відділенні іншого закладу Києва. Немовля прожило лише 55 днів. Провадження розпочали за статтею "неналежне виконання службових обов'язків" лікарями. Судмедексперти встановили, що Ліді потрібен був терміновий кесарів розтин, який зробили пізніше, ніж на годину.

Підозру вручили акушерові-гінекологу К., який робив кесарів і того дня був черговим.

Директор пологового в коментарі ТСН відмовив, натомість запросив на екскурсію, та за годину передумав і знову відмовився. Підозрюваний свою позицію для ТСН озвучив телефоном і заявив, що винним себе не вважає.

Ліда з чоловіком заплатили понад сто тисяч гривень. Випадок Віри вважається нетяжким злочином, тому лікареві загрожує до 3 років позбавлення волі. Нині він перебуває на роботі.

Нагадаємо, що чоловік затрусив до смерті 3-місячного немовля.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram  та Viber .

Повʼязані теми:

Наступна публікація