Загострення ситуації між Ізраїлем і Сектором Гази: що відбувається на Близькому Сході

Загострення ситуації між Ізраїлем і Сектором Гази: що відбувається на Близькому Сході

Associated Press

Нинішня ситуація - це найбільше загострення конфлікту від 2014 року.

Палестинське терористичне угруповання ХАМАС продовжує обстрілювати ізраїльські території. Нинішня ситуація - це найбільше загострення конфлікту від 2014 року. За три дні в бік Ізраїлю випустили понад півтори тисячі ракет. Ізраїльська армія відповідає авіаударами по Сектору Гази.

Яка ситуація у регіоні, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 13 травня.

В одному з житлових будинків міста Петах Тікве, що біля Тель-Авіва, сталася пожежа. Туди серед ночі влучив боєприпас, випущений з палестинського боку. Всього за ніч ХАМАС здійснив понад сотню ракетних обстрілів: під прицілом південь та центральна частина Ізраїлю. "У нас була дуже важка ніч. Сирени загули о восьмій вечора. Ми чули і шум,  і вибухи. Не були певні, чи ракети кудись влучили, чи їх перехопив залізний купол. Потім все повторилось о 23:00, а потім ще раз о 03:00", - каже мешканка Тель-Авіва Жордана Грего.

У відповідь на ракетні обстріли Ізраїль завдає авіаудари по сектору Гази. Відео спеціально для ТСН зняв лікар з Сектору Гази Абдельхай Абунада. На кадрах видно  Аль-Шорук - це найвища будівля в Газі, де розташовані офіси провідних місцевих та іноземних медіа.

Ізраїль закликає світ визнати його право на самооборону, про це йдеться у спільному зверненні силовиків та МЗС. Підтримку ізраїльській владі висловлюють Сполучені Штати Амерки. Очільник Держдепу під час телефонної розмови з ізраїльським прем’єром Біньяміном Нетаньягу заявив, що Вашингтон твердо підтримує право ізраїльського народу на самозахист у відповідь на масований ракетний обстріл із Сектору Гази. Водночас у США закликають сторони до негайної деескалації. Із закликом зупинити обстріли виступив і Євросоюз.