Загроза російського вторгнення: на яку військову підтримку від США можна очікувати найближчим часом

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загроза російського вторгнення: на яку військову підтримку від США можна очікувати найближчим часом

Фото: УНІАН

Жодної нової інформації про безпекові загрози, окрім тих, що були озвучені президентом Байденом раніше, наразі немає.

До України прибула друга частина військової допомоги Сполучених Штатів - це понад 80 тонн зброї для української армії. Водночас, ідеться про евакуацію співробітників кількох посольств у Києві.

Про евакуацію американських та європейських дипломатів і допомогу Україні - 24 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, родини співробітників посольства США у Києві евкуйовують, вони отримали наказ повернутися додому.

Що стосується самих дипломатів - вони на власний розсуд можуть вирішувати, чи повертатися їм у США,  чи лишатися в Україні. Принаймні так учора ввечері на умовах анонімності ТСН повідомили двоє високопоставлених чиновників Держдепу.

Офіційно жодної нової інформації про безпекові загрози, окрім тих, що були озвучені президентом Байденом раніше - російський наступ може розпочатися будь-якоЇ миті - наразі немає. Водночас, у Держдепі наголошують, що саме посольство продовжує роботу, тимчасова повірена у справах Крістіна Квін залишається у Києві. Водночас для звичайних американських громадян, не дипломатів, теж надійшла рекомендація - якнайшвидше залишити Україну комерційними чи приватними рейсами і утриматися від нових подорожей туди. Рівень небезпеки подорожей підняли до 4 рівня - не подорожувати у зв'язку із підвищеним ризиком російського вторгнення. А тих американських громадян, хто таки захоче зараз бути в Україні, просять стати на спеціальний облік, щоб спростити подальшу комунікацію.

Також Сполучені Штати вже планують посилення Східного флангу НАТО. Ідеться про висадку у східних країнах Альянсу від однієї до 5 тисяч військових, а також кораблів і суден. Про це із посиланням на власні джерела пишуть видання CNN та  NYT. Ці сили можуть бути використані як для захисту партнерів, так і для можливої  евакуації американських громадян.  Саме це на вихідних у Кемп-Девіді президент Джо Байден обговорював зі своїм безпековим блоком. На цій зустрічі, як повідомляє NBC, міністр оборони США Ллойд Остін запропонував й інші  заходи щодо стримування Росії від нападу на Україну. Йдеться про польоти бойової авіації над Україною та американські кораблі у Чорному морі.

На яку військову підтримку від США можна очікувати найближчим часом

На яку військову підтримку від США можна очікувати найближчим часом

Нагадаємо:

На тлі інформації про ймовірне вторгнення Росії секретар РНБО Олексій Данилов запевнив, що на сьогоднішній день немає підстав для паніки. ЗСУ готові дати відсіч у разі агресії. Данілов закликав українців зберігати спокій, а політиків не маніпулювати цією темою.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Автори: Ольгою Кошеленко, Зоряною Степаненко

Наступна публікація