Захід має в сотні разів більше сили, щоб зупинити РФ: очільник МЗС Литви про можливість Третьої світової

Дата публікації
Перегляди
4965
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Захід має в сотні разів більше сили, щоб зупинити РФ: очільник МЗС Литви про можливість Третьої світової

Фото: Associated Press

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що не бачить Росію можливим агресором проти Заходу та не думає, що війна вийде за межі України.

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.ua на полях мадридського саміту НАТО.

"Думка про те, що ми не бачили такого широкого конфлікту, яким він є зараз, після закінчення Другої світової, очевидно, витає в повітрі. Тому, очевидно, всі думають про те, чи може це призвести до чогось більшого, ніж це є зараз. Але я б не погодився з думкою, що ми фактично стоїмо на порозі чогось схожого на Другу світову війну. Я не бачу Росію жодним чином можливим агресором проти Заходу. Я би розглядав Росію як кривдника, який може завдати багато проблем. Але разом із тим, знаєте, щоразу, коли західні країни говорять про Третю світову війну, вони самі ж збільшують номінальну силу Росії в своїх головах. Але це ж неправда. Захід має в десятки, в сотні разів більше сили, щоб зупинити Росію. І ми зможемо, якщо підемо на це", - заявив  Ґабріелюс Ландсберґіс.

Очільник МЗС Литви також висловився і з приводу позиції ЄС щодо не бажання визнання, що вони вже також у війні з РФ.

"Тут є багато думок щодо цього. Наприклад, якщо ми поставимо Україні лише певні види озброєнь, можливо Путін не буде злитися, чи не поводитиметься погано по відношенню до Заходу. Але в будь-якому разі ми маємо дивитися глибше, бо проблема не в цьому. Проблема в тому, в якому світі ми хочемо жити після війни. Чи ми хочемо жити у світі, де Путін має "збережене обличчя"? Коли він сидить за якогось роду переговорними столами (на міжнародних майданчиках – ред.), де ми з ним розмовляємо? Чи ми кажемо, що це держава-ізгой, яка має бути повністю ізольована, поки вона не зміниться всередині? Тому, якщо ви не маєте відповіді на це питання, тому, так, можна переконувати, що ви не у війні з Росією", - наголосив  Ландсберґіс.

Нагадаємо, 24 лютого Росія напала на Україну, завдавши серію ракетних та авіаударів по наших містах, зокрема і по Києву. Широкомасштабне вторгнення триває вже 131-й день (війна 8 років). Окупанти продовжують руйнувати українські села, селища і міста крилатими ракетами та авіабомбами, вбиваючи мирне населення та завдаючи нищівних руйнувань інфраструктурі.

Читайте також:

Звернення Зеленського: Росія нищить місто за містом, чому ЗСУ відійшли від Лисичанська

Звернення Зеленського: Росія нищить місто за містом, чому ЗСУ відійшли від Лисичанська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
4965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація