Закарпатець замахнувся на світовий рекорд із 48-годинного бігу: із 473 кілометрів йому не вистачило лише 40

Закарпатець замахнувся на світовий рекорд із 48-годинного бігу: із 473 кілометрів йому не вистачило лише 40

На чемпіонаті України конкурентів в Андрія відверто не було.

Понад 435 кілометрів за 48 годин – таку дистанцію подолав Андрій Ткачук на чемпіонаті України з дводобового бігу. За такий проміжок часу і при аномальній спеці спортсмен із міста Хуст пробіг найбільший кілометраж і встановив новий національний рекорд. Ставши другою людиною у світі, яка пробігла таку відстань за 48 годин. І наразі поступається лише греку Янісу Куросу.

Про це йдеться в сюжеті журналісти ТСН Вікторії Ніконенко.

Він біжить своє щоденне тренування - довкола рідного Хуста, забігає до сусідніх сіл, щоби відстані вистачило на 42 кілометри. Марафонська дистанція для цього спортсмена вже давно перестала бути чимось особливим.

«Зазвичай - зима , весна - до червня місяця - це були 50 км, але потім почалися сезон стартів, треба відновлюватися. Тому сьогодні так - 42 км, скромненько», - каже чемпіон України з дводобового бігу Андрій.

Фото: Вікторія Ніконенко/ТСН

Скромненько, бо нещодавно Андрій установив новий рекорд України з дводобового бігу. Тим самим побивши свої ж попередні. Та цього разу він став другою людиною в світі, що пробігла так багато - 435 кілометрів Вінницьким парком за шаленої спеки  - це 48 годин на ногах, із невеликими зупинками.

«Дівчата вмовили мене на масаж, зробили мені масаж в 3 пари жіночих рук, казали, що ти побіжиш, я їм не вірив. Ну, я таки побіг», - каже Андрій.

Більше за нього за дві доби здолав лише легендарний грек - Яніс Курос - 473 кілометри, проте ще в далекі вісімдесяті. Та нині на чемпіонаті України конкурентів в Андрія відверто не було.

«Я не їхав за перемогою, тому що другий всього навсього відстав від мене на 128 кілометрів», - запевняє чоловік.

Його кросівки стоптали вже не одну тисячу кілометрів асфальту та гір. Їх уже давно варто було б змінити. Утім, навіть попри такі досягнення українця, держава не надто піклується про неолімпійський спорт.

«З горем навпіл нам видають форму, щоб поїхати на чемпіонат Європи, але це ті ще танці з бубнами», - переконує чемпіон.

Тому біг нині він називає своїм захопленням, на яке доводиться заробляти самотужки - зараз на будівництві, а до цього працював охоронцем.

«Вийшло так, що я не зміг поїхати на старт, не зміг ні з ким помінятися і я звільнився. Тепер я вільний «стрілець». Кому потрібен такий працівник, який не працює, чи працює 4 дні», - сміється Андрій.

Та навіть труднощі з роботою, ніколи не змусять його зупинився. Адже біг називає сенсом життя, своїм особистим "космосом", куди можна втекти. А от рекорд грека найближчим часом таки планує побити - йому для цього лишилося якихось 40 кілометрів.

У біговій спільноті Андрія всі знають як "Бродягу", так себе колись підписав, так називали і побратими на війні, коли у вересні 2014 року в складі тодішнього батальйону "СІЧ" поїхав боронити свою країну на Донбас. 

Понад 435 кілометрів за 48 годин подолав Андрій Ткачук на Чемпіонаті України

Понад 435 кілометрів за 48 годин подолав Андрій Ткачук на Чемпіонаті України

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1249
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація