Заклик боротись із корупцією і олігархами: про що Блінкен і Нуланд говорили з українською владою

Заклик боротись із корупцією і олігархами: про що Блінкен і Нуланд говорили з українською владою

Тем обговорили чимало, але передусім - російську агресію та ситуацію на Донбасі.

Обговорити тривалу російську агресію, а ще закріпити партнерство з Україною та наголосити на необхідності продовження реформ – з такими посланнями у Києві перебуває Держсекретар США Ентоні Блінкен. Україна - перша європейська країна, де американський посадовець перебуває із повноцінним візитом. До Києва він прилетів учора пізно ввечері.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Певна напруженість у взаєминах між Україною та США, яка виникла внаслідок скандалу з так званими плівками Порошенка-Байдена, здається, потроху тане. Володимир Зеленський радо приймає в своїй резиденції високого посланця від президента США. «Я тут з дуже простої причини — представляю президента Байдена. Ми хочемо підтвердити сильне партнерство між нашими двома країнами, а також нашу підтримку суверенітету України, територіальній цілісності і незалежності», - заявляє Блінкен.

Тем обговорили чимало, але передусім - російську агресію та ситуацію на Донбасі. Хоча Путін і відвів частину військ від кордону, загроза залишається, каже Блінкен. І додає: США розглядають можливості для посилення допомоги Україні у безпековій сфері.

«Незважаючи на те, що це наша перша зустріч, хоча є відчуття, що вона не перша, тому що я вражений, що команда прекрасно орієнтується в тому, що у нас відбувається, прекрасно знає усі деталі. Вони прекрасно знають ситуацію на Донбасі», - розповідає Зеленський.

Новини України: Ентоні Блінкен з офіційним візитом в Україні

Новини України: Ентоні Блінкен з офіційним візитом в Україні

Держсекретар США привіз до Києва послання від Байдена - США очікують, що влада в Україні візьметься за боротьбу з корупцією всерйоз, не лише через те, що приймають правильні закони, а й через допомогу в їхньому виконанні. Також у Вашингтоні вважають, що корупція - не лише економічна проблема. Бо реформам та викоріненню корупції протидіють і місцеві олігархи і Росія, зацікавлена в слабкості України. «Перед Україною стоять два виклики: один – ззовні, від Росії. Більше того, є ще загроза з середини - корупція, олігархи, та інші особи які ставлять свої інтереси вище інтересів українського народу. І ці два елемента взаємопов’язані. Тому що Росія також використовує корупцію та осіб, які допоможуть їй просувати свої інтереси, проти інтересів України», - каже Блінкен.

Держсекретар прямо називає реформи, які у Вашингтоні вважають пріоритетними: це очищення судової влади, модернізація СБУ, земельна реформа.

На прощання Зеленський і Блінкен стукаються ліктями замість традиційного рукостискання - міжнародний протокол змінився внаслідок пандемії. Разом з Блінкеном до Києва прибула добре відома в Україні Вікторія Нуланд, її саме призначили заступницею Держсекретаря Сполучених Штатів. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба окремо привітав Нуланд з призначенням та пожартував, що йому не вистачало її печива: нагадавши таким чином, що українці досі пам’ятають, як Нуланд під час революції Гідності прийшла на Майдан підтримати людей та пригощала їх печивом.

У МЗС сподіваються на нову військову допомогу США. Зокрема, на доставку системи протиповітряної оборони та антиснайперські технології. Крім того, від зустрічі очікують підтримки в отриманні покрокової дорожньої карти вступу до НАТО. Представники Держдепу побували біля стіни пам’яті Михайлівського собору, де вшанували українців, загиблих під час війни з Росією в Криму та на Донбасі.

Також Блінкен зустрівся з предстоятелем православної церкви України Епіфанієм.