Живим не здався: що відомо про учасника мирних протестів у Білорусі, який загинув у перестрілці із співробітниками КДБ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Живим не здався: що відомо про учасника мирних протестів у Білорусі, який загинув у перестрілці із співробітниками КДБ

Скріншот відео

Білоруські силовики увірвалися до квартири 31-річного мешканця Мінська, який зустрів нападників пострілами із зареєстрованої мисливської зброї.

У Мінську співробітники Комітету державної безпеки (КДБ) Білорусі вдерлися до квартири, в якій проживав 31-річний Андрій Зельцер - айтішник, який працював на американську компанію, і був учасником антилукашенківських протестів минулого року. КДБісти, начебто, прийшли з обшуком. Чоловік зустрів їх пострілами з мисливської рушниці, убив одного із силовиків і сам загинув у перестрілці.

Про це йдеться 29 вересня в сюжеті ТСН.19:30

Шестеро чоловіків у цивільному, вигукуючи, що вони із міліції, виламали двері до помешкання Андрія Зельцера. У невідомих йому людей, які не пред’являли жодних документів, чоловік кілька разів вистрелив із рушниці. Одного із нападників - смертельно поранив, але й сам загинув у перестрілці.

Під час нападу у квартирі перебувала також його 40-річна дружина, яка знімала все, що відбувається, на відео. Згодом її затримали за співучасть у вбивстві офіцера КДБ.

Напад із проникненням до квартири у білоруській спецслужбі називають “спеціальними заходами” із відпрацювання адрес, де нібито можуть перебувати терористи.

Загиблий 31-річний Андрій Зельцер – працівник міжнародної IT-компанії. Торік він брав участь у мирних протестах проти режиму Лукашенка. Окрім того, займався фехтуванням та любив бігати. Жив із 40-річною дружиною, разом з якою виховував сина, який, на щастя, під час нападу був у школі. Після вбивства батька і затримання матері хлопець живе у бабусі.

Підконтрольна режиму білоруська преса називає цей випадок терактом проти силовиків.

Однак, на мисливську рушницю Андрій дозволи мав, а тому в разі нападу міг її застосувати цілком законно. Як зауважила білоруська активістка, яка нині перебуває в Україні, Олена Філатова, цей випадок можна трактувати як напад на приватне житло.

Невизнаний очільник країни Лукашенко заявив, що "не залишить безкарною" смерть працівника Комітету держбезпеки.

Такі погрози білоруського диктатора політолог Валерій Карбалевич, який покинув Білорусь в липні цього року, коли до його редакції так само зухвало увірвалися силовики, вважає дуже показовими. “Це може вилитися у ще жорсткіші репресії до опонентів”, - зауважив він.

Також політолог підкреслив, що цей випадок демонструє, що громадяни Білорусі не змогли протистояти диктатурі Лукашенка мирно і тепер беруться до зброї.

“Ситуація безпрецедентна, фактично білоруси уже стріляють у білорусів”, - говорить Карбалевич.

Новини світу: у Білорусі загони КДБ роблять облави на незгодних з режимом Лукашенка

Новини світу: у Білорусі загони КДБ роблять облави на незгодних з режимом Лукашенка
Наступна публікація