Зі звалища під Києвом, де стрибають свині і лежать трупи тварин, почали прибирати сміття: фото

Розголос у ЗМІ привернув увагу до проблеми, що виникла ще у 2018 році.

Зі звалища під Києвом, де стрибають свині і лежать трупи тварин, почали прибирати сміття.

Про це у коментарі ТСН.ua повідомив староста села Григорівка Вадим Шевченко.

"Конкретно директор підприємства "Григорівський господар", на території якого розташоване сміттєзвалище, був повідомлений. І до цих заходів із вивезення побутових відходів у мене самого є претензії. І воно (вивезення відходів – ред.) було заплановане у нас на наступному тижні у зв’язку з погодними умовами. Зараз наші місцеві активісти до цього привернули увагу, і в порядку наших планів зараз з цієї території сміття прибирається", - розказав Шевченко.

Староста Григорівки пояснив, що ця земля – це є жомова яма колишнього цукрового заводу. І заводом було передбачено, щоб ніякі стоки не потрапляли у річку Красна. Він запевнив, що потрапляння в річку відходів немає і нині.

"Вона (земля – ред.) за документами у директора "Григорівського господаря", у нього є право власності на цю споруду. Ця територія розташована під бетонними плитами і , якщо подивитися по історії, жимова яма – то продукти переробки цукрового буряк, коли вона збиралася, то ці відходи – жом, мається на увазі ці всі соки, вони теж стікали. Тож цукровим заводом було передбачено, щоб стоки не потрапили у річку Красну – воно все було забетоноване. Те, що зараз там є – воно є все на території. Потрапляння у річку немає, це ми дивилися і досліджували", - наголосив Шевченко.

Староста Григорівки зазначив, що зараз все сміття вже почали прибирати з цієї території.

Натомість місцевий активіст Сергій Бабак розказав, що Григорівська сільська рада (в особі Григорівського сільського голови) нібито організувала свою схему.

"Призначили своє комунальне підприємство – "Григорівський господар" виконувачем збирання сміття у трьох селах селам. Замість того, щоб вивозити на полігон сміттєвий – у нас є у Підгірцях полігон - вони отримували кошти з бюджета на вивіз сміття, а замість того, щоб вивозити на полігон, вивозили сюди", - розказав активіст.

Бабак додав, що з 2018 року вони стільки накопичили різного сміття та відходів. Він додав, що спочатку пробували щось сортувати, але це ж неможливо посортувати, його можна лише вивезти на полігон, а залишки засипати його землею.

"Як ви бачите, там з правого боку той самий директор комунального підприємства організував свиноферму. Міні-свиноферму. Там огорожа не дуже і ці свині стрибають сміттєзвалищем", - розказав місцевий активіст.

Нагадаємо, у Київській області, під Обуховом, у селі Григорівка виявили сміттєзвалище площею 1 гектар. Територією сміттєзвалища бігають свині та кози, лежать трупи тварин.

Повʼязані теми:

Наступна публікація