Зміна клімату: у Болівії повністю висохло озеро площею із півтора Києва

Зміна клімату: у Болівії повністю висохло озеро площею із півтора Києва

Влада Болівії оголосила територію місцем екологічного лиха.

Природна катастрофа, що загрожує унікальним традиціям. В Болівії повністю висохло друге за розмірами озеро Поопо - воно було як півтора Києва за площею. І тепер селища, які простояли там з давніх давен, не підкорившись, свого часу, іспанським колонізаторам, ризикують зникнути самі.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Досі в Поопо впадала річка, яка несла воду з іншого озера. Але через діяльність людей і посуху у річки змінилося русло, обсяг води тут впав ще в минулому столітті. І відтоді падав, і падав.

«Вся земля потеплішала на градус і дві десятих. Але тут в горах температура ще вище підскочила. Відтак випаровується більше вологи», - пояснюють місцеві дослідники.

Поопо раніше було величезне, але дуже неглибоке, півтора-три метри. Найзапекліші оптимісти з місцевих продовжують вірити: озеро повернеться. Адже і раніше воно вже пересихало. Однак у вчених з кожним місяцем спостережень - прогнози лише погіршуються.

«Ця долина вже ніколи не стане озером. Тут накопичилося забагато солі. Навіть якщо випаде достатньо дощів - фауна, флора - більше не оживе», - додає науковець.

Слідом за фламінго, яких тут більше не зустріти, колишні острови покидають люди, що живилися рибою з озера. Їхні пращури жили тут, в Андах, споконвіку, навіть іспанці сюди не дісталися. Але кліматичне лихо виявилося жорстокішим за колоністів.

«Там, де раніше був острів, майже не залишилося людей. Родини їдуть, бо не можуть вижити без води», - пояснюють місцеві.

Влада Болівії оголосила територію місцем екологічного лиха, за приблизними підрахунками аби відродити друге за розміром озеро в країні - знадобиться 130 мільйонів доларів.

Новини світу: в Болівії повністю висохло озеро Поопо розміром як півтора Києва

Новини світу: в Болівії повністю висохло озеро Поопо розміром як півтора Києва

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Наступна публікація