Змішування вакцин від COVID: кому в Україні можуть дозволити комбінацію різних препаратів

Дата публікації
Перегляди
553
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Змішування вакцин від COVID: кому в Україні можуть дозволити комбінацію різних препаратів

Фото: Associated Press

Національна ескпертна група з питань імунопрофілактики не заборонила поєднувати препарати.

В Україні можуть поєднувати вакцини від коронавірусу різних типів. 

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

За його словами, Національна ескпертна група з питань імунопрофілактики розглядала це питання і не заборонила поєднувати препарати. Утім, у пріоритеті має бути вакцина одного виробника для однієї людини. 

"Жорсткої рекомендації їх обов'язково змішувати немає. Однак вони (технічна група експертів - Ред.) не забороняють цього робити. Якщо, наприклад, на перше введення була зареєстрована алергічна реакція, то у такому випадку друга доза може бути іншого виробника чи іншого типу. Це для того, щоб мінімізувати випадки несприятливих подій", - розповів він.

Представник МОЗ наголосив, що результати дослідження свідчать про те, що поєднання вакцин більш імуногенне - імунітет, який формується, сильніший.

Державний санітарний лікар Ігор Кузін про розповсюдження штаму "Дельта" в Україні

Державний санітарний лікар Ігор Кузін про розповсюдження штаму "Дельта" в Україні

"Історія виникла в Європі, коли перша доза введеної вакцини AstraZeneca призвеа до потенційно небажаних побічних явищ. Була гіпотеза, що ця вакцина пов'язана з випадками тромбозів чи міокардитів. Доки йшло розслідування, то було вирішено: людям, які отримали першу дозу AstraZeneca, вколоти препарат іншого виробника. Тому в Європі деякі люди отримали першу дозу AstraZeneca, а другу - Pfizer. Деякі країни розглядають це, як один з механізмів підсилення імунної відповіді людини", - каже Ігор Кузін.

Нагадаємо, дослідження Оксфордського університету показало, що комбіноване використання доз вакцин від коронавірусу британсько-шведської компанії AstraZeneca і американської Pfizer демонструє ефективність. Найкраще антитіла формувалися у людей, які отримали два уколи Pfizer. Змішаний варіант давав менший ефект, але кращий, ніж дві дози препаратом AstraZeneca.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
553
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація