Значно здорожчали від початку року: які прогнози курсу долара і ціни на паливо

Дата публікації
Перегляди
2338
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Значно здорожчали від початку року: які прогнози курсу долара і ціни на паливо

Фото: УНІАН

За словами експерта, розмови про можливе повномасштабне вторгнення Росії до України - чи не головний чинник, що впливає на ціни в Україні.

Від початку року національна валюта відносно долара США втратила 4% своєї вартості, перетнувши позначку в 28 гривень за долар. Інвестори масово продають гривневі облігації державної позики. Утім, панікувати не варто і навіть шкідливо - запевняють і у владних коридорах, і знавці ринку.

Про те, які прогнози курсу долара і ціни на паливо - 21 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Фахівець ринку нафтопродуктів Сергій Куюн зазначає - якщо на початку року барель нафти коштував 78 доларів, то нині - 91. Відповідно, паливо на українських АЗС неминуче здорожчало.

Вартість нафтопродуктів зростає через декілька причин, каже експерт. Це і поступове відродження світової економіки після піку пандемії. І рекордно дорогий газ, який збільшує попит на інші джерела енергії. На відміну від нафти, де в Росії є чимало конкурентів, з блакитним паливом Москва може диктувати свої умови.

"Дуже дивно спостерігати, як Європа ще більше продовжує нарощувати цю залежність, будуючи нові газогони ("Північний потік -2" - Ред.). Коли треба навпаки розвивати альтернативні джерела і вказати Росії, що вона тут не є першою скрипкою", - зазначає експерт.

Проте, саме зараз розмови про можливе повномасштабне вторгнення Росії до України - чи не головний чинник, що впливає на ціни в Україні, пояснюють експерти. Передовсім - ціну на долар.

"Це спричиняє певні настрої. Інвестори зараз виходять з українських облігацій, непанічно, але системно", - говорить експерт із макроеномічного прогнозування Дмитро Боярчук.

Валюта і пальне значно подорожчали від початку року - які прогнози | Новини світу

Валюта і пальне значно подорожчали від початку року - які прогнози | Новини світу

Хоча гривня й здешевшала від початку року, нині вона тримається на рівні січня 2021-го, зауважують у Нацбанку. Щоб стримати здорожчання американської валюти, цього місяця регулятор продав 760 мільйонів доларів. Для порівняння - в грудні 2021-го продали лише 150 мільйонів. Але в кризовий березень 2020-го року, в час найпершого локдауну і найбільшої невизначеності, НБУ витратив понад 2 мільярди доларів на зміцнення гривні.

Тож надзвичайної ситуації на валютному ринку в Нацбанку нині не бачать. Навпаки, вказують на передумови для оптимізму. Якби не одне "але". І ця причина - за межами України. Точніше, на її кордонах із країною-агресоркою.

То чи перетне валютний термометр психологічну позначку в 30 гривень, чи може опуститься до літнього мінімуму? І що робити українцям із заощадженнями на чорний день, якщо вони ще залишилися? ТСН.Тиждень з Аллою Мазур розкаже, чому до домашнього стратегічного фінансового резерву можна закласти навіть зубну пасту і пральний порошок, і це інколи навіть краще, ніж купівля валюти. Не пропустіть вже цієї неділі о 19:30.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Дата публікації
Перегляди
2338
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація