Знесення Монументу Слави у Львові виявилось надскладною справою

Автор
Марія КужикМарія Кужик
Дата публікації
Перегляди
2509
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Знесення Монументу Слави у Львові виявилось надскладною справою

Фото: Корреспондент

Пам’ятник  побудований у 70 році на території цвинтаря, де ховали вояків німецької армії

У Львові зносять радянський Монумент Слави. Демонтовані барельєфи  з нього мають передати до музею, а на місці, яке звільниться зведуть  новий пам’ятник  - уже українському воїну.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Нині почали демонтаж барельєфів. Їх треба обережно зняти, бо перемістять у музей. А зробити це не так просто, бо ковані конструкції міцно закріплені і забетоновані. «Складність через висоту, незручно демонтувати ці барельєфи, які додатково закріплені в бетон за допомогою великих закльопок», - каже комунальник Василь Луць.

Цей пам’ятник і його ймовірний демонтаж  тривалий час був об’єктом бурхливих дискусій серед львів’ян. Одні були за те, щоб його не чіпали, інші навпаки, щоб якнайшвидше прибрали. «Цей пам’ятник - це героїзм українського народу у боротьбі з фашизмом, і ви його знімає те, хіба ж так можна? Учасники війни виходили, там на зустрічі», - обурюється ветеран Другої світової війни Семен Гіренко.

«Це пам’ятник окупантам, цей пам’ятник не є, як багато хто спекулює, учасникам Другої світової війни у складі радянської армії, цей пам’ятник до 50-річчя радянської армії, яка до Другої світової війни вчиняла геноцид над українським народом, Голодомор, репресії», - каже львів’янин Ігор Шолтис.

Новини України: у Львові зносять радянський Монумент слави

Новини України: у Львові зносять радянський Монумент слави

Пам’ятник  побудований у 70 році на території цвинтаря, де ховали вояків німецької армії, кажуть історики. І складається з трьох частин - велетенської стели, яку знесли ще 2 роки тому через аварійність. А ще з двох інших елементів. «Ці барельєфи  є найбільш проблемні в тому монументі, бо чотири з них відображають речі, які пропагують Червону армію і боротьбу з українським національним рухом. Третій елемент - це фігура матері, начебто, батьківщини, яка благословляє меч Червоного армійця на боротьбу з ким і з чим невідомо. Для початку очевидно з армією УНР», - запевняє доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського університету Івана Франка Роман Масик.

Монумент Слави зносять через аварійність, а не декомунізацію. Адже у дев'яностих пам’ятник перейменували - назвали «переможцям над фашизмом». Усі демонтовані його елементи  перевезуть до музею терору, а на цьому ж місці планують збудувати новий меморіал українському воїну.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2509
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація