Знищене майно та врятоване життя: Одеса, яка була на межі катастрофи, оговтується від масштабного потопу

Знищене майно та врятоване життя: Одеса, яка була на межі катастрофи, оговтується від масштабного потопу

Під час зливи під загрозою прориву опинилася дамба Хаджибейського лиману.

Віднесений водою. В одеській лікарні медики рятують чоловіка, якого під час зливи ледь не віднесло в море. Як його підхопив потік води, зафільмували випадкові свідки. Чоловіка вважали загиблим і шукали його тіло в акваторії. Але той виявився живим. 

Про це 23 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Йому пощастило, що вижив. Але кому дякувати за порятунок - не знає. Кадри, як непритомного чоловіка несе потоком дощової води, напередодні облетіли всю країну. Він сам впізнав себе на відео, коли був у лікарні. О четвертій ранку- тоді ще невідомого потерпілого - привезла до медзакладу швидка. 

"До нас доставили пацієнта, який отримав травми під час стихії", - каже нейрохірургиня Одеської міської клінічної лікарні №11 Лариса Петкова. 

Новини України: чоловік, якого вважали загиблим у воді в Одесі, виявився живим

Новини України: чоловік, якого вважали загиблим у воді в Одесі, виявився живим

Вчора його цілий день шукали в акваторії поблизу Аркадії і вже вважали загиблим. Чи сам зміг вибратись з води, чи хтось врятував його - чоловік не пам'ятає. Нині він у відділенні нейрохірургії, в нього травма голови і часткова втрата пам'яті. Про нього відомо лиш те, що він не одесит - приїхав на відпочинок.

"Нам швидка привезла, кто викликав ми не знаємо. Його стан зараз стабільний, він при свідомості, але відмовився спілкуватися з журналістами", - каже нейрохірургиня Одеської міської клінічної лікарні №11 Лариса Петкова. 

Тим часом в Одесі досі ліквідовують наслідки негоди. На затопленій вулиці застряг пасажирський автобус. Три десятки відпочивальників, половина з яких – малюки від року до чотирьох. Вибратись з водяного полону вони не можуть, а через пів години – з вокзалу відходить їхній потяг до Харкова. На суходол човном їх терміново доправляють рятувальники. На автобусі ДСНС з сиреною групу везуть на залізничний вокзал. На потяг усі встигають.

По вулицях сьогодні можна вже йти, а не плисти. Одесити, з чиїх будинків зрештою відкачали воду, сьогодні рахують збитки. Більшість майна – відновленню не підлягає.

"Замочило все, що тільки можна було - усі меблі. Тепер не знаємо, що з цим робити. Зараз усе виносимо, що викидатимем. Килими сушимо, все, що можна робимо", - каже господар затопленого будинку Микола. 

І лиш сьогодні чиновники звітують: Одеса була за крок від ще більшої за негоду біди. Під час зливи під загрозою прориву опинилася дамба Хаджибейського лиману. Якби вона не витримала удару стихії, затопило б сусідні будинки та підприємства.

"Рівень Хаджибейського лиману не відповідає нормам і є критичним, тому пора  навіть не тільки до Національної комісії з надзвичайних ситуацій але й звернутися а й до РНБО", - каже заступник міського голови Одеси Павло Вугельман. 

Лиш сьогодні вдалось повністю відновити звичний рух транспорту. До житлового масиву Котовського, де живе чверть одеситів, нарешті почали рухатись автобуси та автівки. Напередодні масив був відрізаний від міста через затоплення Пересипу. Але з пляжами і досі біда. Відсьогодні через забруднення санітарні лікарі не рекомендують купатися в морі вздовж усього одеського узбережжя.

Нагадаємо, внаслідок нічної зливи в 22 липня Одесі було затоплено вулиці в центрі та інших районах міста. За даними Одеської метеостанції, лише за першу години зливи випало 31 мм опадів

Наступна публікація