"Фарба" для ракових клітин

У хворих, яким необхідне хірургічне видалення злоякісної пухлини, з'явилася нова надія для уникнення рецидиву.

У хворих, яким необхідне хірургічне видалення злоякісної пухлини, з'явилася нова надія. Як повідомляє ВВС, група вчених з Дослідницького інституту дитячої лікарні Сієтлу і Центру дослідження рака імені Фреда Хатчинсона розробила „фарбу для пухлин”, яка специфічно зв'язується з раковими клітинами і дозволяє відрізнити їх від здорових тканин.

Результати роботи опубліковані в журналі „Cancer Research”. Для впровадження препарату в клінічну практику необхідно довести, що він не токсичний для людини, і виявити механізм специфіки його дії саме з раковими клітинами.

Якщо це відбудеться, онкохірурги зможуть чітко бачити новоутворення під час операції, а значить, максимально повно видаляти їх з мінімальним пошкодженням здорових тканин. Це дозволить значно понизити вірогідність рецидиву захворювання.

Поки що „фарба” випробувана тільки на мишах і дозволила розрізняти навіть пухлини діаметром один міліметр. Нова речовина синтезована на основі молекули хемотоксина, виявленого у скорпіонів.

Раніше було показано, що хемотоксин специфічно зв'язується з пухлинними клітинами, не проявляючись у здоровій тканині. Члени дослідницької групи вважають, що препарат зможе застосовуватися при видаленні багатьох видів ракових пухлин у пацієнтів починаючи з 18-місячного віку.

„Фарбувальна молекула” при підсвічуванні інфрачервоним світлом випромінює видиме світло, яке дозволяє хірургові чітко бачити межу пухлини і здорової тканини.

В даний час онкологи вимушені орієнтуватися лише на колір, текстуру і тип кровопостачання тканини при визначенні її пухлинної природи, чого часто буває недостатньо.

Особливо велика користь від відкритої речовини очікується при видаленні пухлин головного мозку, коли навколишніх нейронів потрібно по можливості не торкатися, а пухлина повинна бути видалена повністю.

Зараз до 80% пухлин мозку рецидивують в місці операції. За словами професора Джона Гріффітса, співпрацівника Кембріджського центру по дослідженню раку, серйозна проблема хірургії раку мозку полягає в тому, що ці пухлини проростають крізь здорову тканину мозку, що сильно ускладнює їх розрізнення. Тому методика, що полегшує це завдання, украй необхідна.

Гріффітс також підкреслив, що до впровадження препарату в клінічну практику необхідно точно описати механізм його специфічного пов'язання з пухлинними клітками мишей і довести, що він ефективний і безпечний у застосуванні для людей.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: