Десять див світу, які можуть зникнути до 2030 року
Белізький бар'єрний риф, Конголезька западина, Мертве море Мадагаскар, Мальдівські острови, Джунглі Тахуаману - усе це може зникнути до 2030 року.
Белізький бар'єрний риф втратив до 50% коралів. Він страждає через глобальне потепління і діяльність людини.
Конголезька западина - другий за площею масив джунглів після басейну Амазонки. Ліси зазнають нещадної вирубки з метою облаштування пасовищ, шахт.
Мертве море, площа якого за останні 40 років скоротилася на третину.
Національний парк Еверглейдс (Флорида, США) страждає від забруднення довколишніми фермами.
Мадагаскар. Ліси Мадагаскару через 35 років вони будуть повністю вирубані й випалені, а їхні мешканці вимруть.
Мальдівські острови. Через глобальне потепління ці острови виявляться затопленими.
Північний і Південний полюси. Глобальне потепління загрожує вимиранням 80% імператорських пінгвінів Антарктиди. В Арктиці знищення загрожує білим ведмедям.
Популяція тигрів. Всього у світі тигрів залишилося 3200. Для потреб китайської традиційної медицини вбивають у середньому по одному тигру на добу.
Джунглі Тахуаману (Перу), де знаходяться мало не останні в світі запаси червоного дерева. Через незаконну вирубку запаси зменшуються.
Басейн річки Янцзи. Більшість видів флори і фауни, що населяють цей природний регіон, знаходяться під загрозою знищення.
Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти див світу, які можуть зникнути до 2030 року. Неминучість загибелі приверне до чудес додатковий наплив туристів. Вони захочуть подивитися на визначні пам'ятки Землі, яких вже за їхнього життя не стане, відзначають фахівці.
До списку див світу, що зникнуть, внесли Белізький бар'єрний риф, Конголезьку западину, Мертве море, Національний парк Еверглейдс (Флорида, США), Мадагаскар, Мальдівські острови, Північний і Південний полюси, популяцію тигрів, джунглі Тахуаману (Перу), басейн річки Янцзи.
Екологи відзначають, що туристичні потоки можуть, з одного боку, погіршити екологічний стан унікальних місць Землі і прискорити їхню загибель. З іншого боку, місцева влада може витратити збільшені доходи від туризму на заходи щодо збереження чудес природи.