До загального фізичного тестування потенційних "альфівців" входять біг на 100 метрів - не повільніше ніж 13,4 секунди.

Центр спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів, відомий як "Альфа", навіть серед інших силових підрозділів силовиків вважається одним із найпрестижніших. Адже, аби потрапити в ряди бійців "Альфи", кандидат має пройти суперскладні фізичні випробування, психологічні тести та річне стажування.

Про це пише ВолиньPost.

Бійці "Альфи" постійно перебувають у стані підвищеної бойової готовності.

Наприклад, до загального фізичного тестування потенційних "альфівців" входять біг на 100 метрів - не повільніше ніж 13,4 секунди, а також 3-кілометровий крос не повільніше ніж за 11,45 хвилини. Другою частиною тесту є силова підготовка, яка включає у себе п'ять вправ, за кожну із яких можна набрати по 100 балів. Аби пройти до наступного етапу відбору, кандидат має набрати не менше, ніж 450 балів.

Під час фізичного тестування кандидатів перевіряють діючі працівники "Альфи". До речі, кандидатам дозволяють перездавати фізичний тест – мовляв, якщо людина хоче пробувати, то будь ласка.

Здоров'я теж має бути відмінним, як у десантника, або ще й міцніше. Якщо кандидат впорався з першими етапами, то починається спецперевірка, яка триває півроку. Після цього потенційних бійців відправляють на десятиденний відбірковий курс за американською системою. Таку практику перейняли у іноземних партнерів близько року тому.

До прикладу, альфівець має пірнути на глибину 5 метрів під водою, знайти і взяти 24-кілограмову гирю та пройти з нею під водою відстань 25 метрів. Протягом дистанції можна випірнути та вдихнути лише раз. Таке випробування не всім до снаги, переможців визначають за рейтинговою системою.

У завершальні три дні кандидати переходять в режим "без сну" - відпочивають за весь цей час не більше двох годин. Щойно міцно заснуть - їх раптово будять стрільбою холостими набоями та одразу ж після цього дають заповнити психологічні тести. Відклали олівець – і знову тригодинний марш-кидок на 21 км з повною викладкою.

А ще – обов'язкова перевірка на поліграфі, стрибки з парашутом, спуски з висотних будівель, - понад половина охочих відсіюється.

Врешті-решт зараховують до лав спецпідрозділу лише одного з десятка тих, хто взявся проходити випробування та тести.

Нагадаємо, що раніше на Херсонщині затримали бойовика "ДНР" із позивним "Грек". 34-річний чоловік переховувався в друзів.

Захопили його працівники підрозділу боротьби з тероризмом СБУ та спецпідрозділу "Альфа". З'ясувалося, що бойовик родом із Херсонщини, брав активну участь у терористичній діяльності.

За статтею про тероризм проти нього і відкрили кримінальне провадження. "ДНРівцю" загрожує позбавлення волі до 15 років. 

ВідеоСпецпідрозділ "Альфа" провів успішну антитерористичну операцію на воді поблизу Одеси

 

Залиште свій коментар