Сьогодні Великдень відзначають християни як Західного, так і Східного обряду.

Сьогодні в неділю, 16 квітня, християни всього світу відзначають Великдень — день Воскресіння Христового — головне свято богослужебного року в християнстві.

За збігом календарів, Великдень сьогодні відзначають християни як Західного, так і Східного обрядів (зокрема, католики, протестанти, православні і греко-католики).

Агентство Reuters показало великодні традиції та обряди в різних країнах світу, а також виходи політиків на служіння до Великодня.

Приміром, у Мексиці, як і в деяких інших православних і католицьких громадах, існує традиція спалення опудала Іуди. Цього року в Мексиці спалили опудало президента США Дональда Трампа.

Що стосується виходів політиків, то президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко відвідав кілька служінь у Києві.

А в Росії президент РФ Володимир Путін, а також голова уряду Дмитро Медведєв з дружиною були присутні на пасхальному богослужінні в храмі Христа Спасителя.

До багатьох країн був завезений Благодатний вогонь, який зійшов напередодні в храмі Гробу Господнього в Старому місті Єрусалима. 

Нагадаємо, у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі, 15 квітня о 14:22 за київським часом, у Велику Суботу, зійшов Благодатний вогонь

Як відомо, Благодатний вогонь — це поширена у православ'ї назва вогню, використовуваного у великодній церемонії виносу Святого Світла з Гробу Господнього, в Єрусалимському Храмі Воскресіння. Церемонію проводять у Велику суботу сумісно грецьким Єрусалимським православним патріархатом та єрусалимським патріархатом Вірменської апостольської церкви. Винесення Благодатного Вогню символізує вихід з Гробу Світла істинного, тобто воскресіння Господа. 

У Києві в православних храмах в ніч проти 16 квітня розпочали проводити великодні богослужіння.

ВідеоУ Києві почали освячувати великодневі кошики

Залиште свій коментар