На базі Медведчука недорахувались картин найдорожчих українських художників та старовинних ікон

Нестачу виявили після охорони бази представниками "Правого сектору".

Міністерство внутрішніх справ взялося за розслідування заяви від представників компанії ТОВ "Інвестиційна компанія "Спорт-Тур" щодо зникнення з бази відпочинку "Ведмежа діброва" картин та ікон.

Гендиректор компанії, яка належить Віктору Медведчуку, заявив, що після охорони бази представниками "Правого сектору" з бази безслідно зникли 28 картин і 6 ікон, що мають історичну і художню цінність.

На сайті МВС оприлюднили фото картин, які зараз розшукують. Всі вони створені відомими закарпатськими художниками. Найбільше серед зниклих робіт – картин Бокшая Йосипа Йосиповича, який вважається одним з найвідоміших та найдорожчих художників України. Вартість його найвідоміших картин складає від 25 до 40 тис. доларів. Є в колекції кілька робіт Ерделі Адальберта Михайловича, який славиться не тільки своїми роботами, але й вихованцями та послідовниками. Його роботи оцінюються у 45-65 тис. доларів.

Серед інших пропаж одними з найдешевших є роботи Сапатюка Михайла Михайловича – його роботи можна придбати за 500-600 доларів. Вартість картин інших художників на аукціонах в середньому складає від 1,5 до 6 тис. доларів.

Фотографії зниклих ікон на сайті не представлені. Відомо, що всі вони написані у 18-19 ст. три з них – це ікони "Божої матері" - усі у срібних окладах. Та ще три – ікони "Спасителя" - одна у золотому та дві у срібних окладах.

Повʼязані теми:

Наступна публікація