Reuters показало, як християни в усьому світі відзначають Вербну неділю

Дата публікації
Перегляди
3252
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Цьогоріч християни Східного та Західного обрядів відзначатимуть Великдень в один день — 16 квітня.

Сьогодні в неділю, 9 квітня, християни як Східного, так і Західного обряду відзначають Вербну, або як її називають багатьма мовами світу, Пальмову неділю.

Вербну неділю відзначають за сім днів до Великодня, який цьогоріч у християн Західного і Східного обрядів припадає на 16 квітня.

Цікаво, що поширена у світі назва Пальмова неділя походить від гілок рослин, якими встеляли дорогу під час в'їзду Ісуса до Єрусалима. Але оскільки на територіях слов'янських країн пальми не ростуть, то свято назвали Вербним, адже саме навесні ці рослини починають зеленіти і цвісти.

Між іншим, в деяких країнах (навіть у деяких місцевостях в Україні) Вербну неділю називають Квітною.

Агентство Reuters показало обряди християн в усьому світі за тиждень до Великодня.

Сьогодні, 9 квітня, християни за юліанським календарем відзначають одне з 12 головних свят — Вхід Господній в Єрусалим або Вербну неділю. Це свято нагадує про день у життя Ісуса Христа, коли Він за тиждень до Воскресіння в'їхав на ослиці до Єрусалима, а Йому на зустріч вийшло багато містян. У Євангелії сказано, що люди встеляли Його шлях пальмовими гілками і своїм одягом, а також вітали вигуками "Осанна!", як зазвичай зверталися тільки до царя. 

Якої погоди слід чекати на Великдень

Якої погоди слід чекати на Великдень

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3252
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація