Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Науковці обурені, що президент США не підтримав програму з боротьби з глобальним потеплінням.

Учені з усього світу вийшли на масові протести. Тисячі людей у 500 містах вирішили нагадати політикам про важливість науки. Демонстранти кажуть, що нині наукові факти і методи політики просто ігнорують.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Америка, Європа, Африка, Азія та Австралія – тисячі вчених із півтисячі міст вирушають на демонстрації. Із плакатами і в шапках у вигляді мізків вони заявляють, що науку треба захищати. Насамперед, від політиків.

"Нас дедалі більше турбує відсутність науки в сучасній політиці, і ми були б у захваті від політики, заснованої на фактах", - говорить один і мітингувальників.

Війна політики з фактами - саме так охрестили протистояння нової команди американського президента Дональда Трампа з пресою. Після інавгурації спалахнув скандал - журналісти надрукували фотодокази, що захід за Трампа відвідало значно менше людей, ніж за Обами. І це Білий дім обурило. Настільки, що там категорично заявили, що є лише одна правильна версія події. Та навіть винайшли нове поняття - альтернативний факт.

Альтернативних фактів не буває, кажуть учені. Бувають лише спроби політиків заперечити наукові дані, засновані на фактах. Учасники маршу - проти наукової політики американського президента. Той планує суттєво скоротити фінансування науковим установам і не визнає інший важливий факт - глобальне потепління. Боротися з ним, як запланував Обама, Трамп відмовляється. 

"Дуже важливо мати уряд і політиків, які знають, що відбувається в сучасній науці, можуть бути в курсі ідей вчення про глобальне потепління чи технології. Якщо ми стаємо надто байдужими, то уся винахідливість, що ми здобули, втрачається через наше невігластво", - каже один із мітингувальників.

Сьогоднішня глобальна акція збігається з Міжнародним днем землі, коли 47 років тому на американські вулиці вийшли 20 мільйонів активістів-екологів. Нині вчені, що влаштували демонстрації, знову нагадують, що Земля в нас одна, і, схоже, настав час захистити її майбутнє.

Катерина Федорченко

Відео Тисячі вчених з усього світу влаштували демонстрації, аби нагадати про захист науки від політики

Залиште свій коментар

Вибір редакції