У Батумі розлючені люди повстали проти патрульної поліції – трощать будівлі й автомобілі

Дата публікації

Місцеві обурені, що поліція необґрунтовано виписує великі штрафи за порушення правил дорожнього руху.

У суботу, 11 березня, ввечері грузинське місто Батумі вибухнуло протестними акціями. На вулицях масово трощать поліцейські будівлі та авто. Так місцеві жителі висловлюють незгоду з діями правоохоронців щодо водіїв – вони їх ображають, а також ніби виписують завищені штрафи за порушення правил дорожнього руху. І все це - після призначення нового начальника патрульної поліції Малхаза Батіашвілі.

Приводом для протесту стало те, що працівник патрульної поліції Кахабер Бухрадзе зупинив автівку за порушення правил дорожнього руху, і, за словами очевидців, образив водія. Місцеві жителі заступилися за водія – почалася бійка. Шістьох осіб за вчинення опору поліція затримала.

Розлючений натовп спочатку прийшов до будівлі Головного управління МВС Аджарії в Батумі. Учасники акції протесту почали кидати каміння в будівлю правоохоронців. Через це поліція застосувала сльозогінний газ, водомети та світлошумові гранати, передає телеканал Rustavi2.

Акція опору, на яку прийшли близько тисячі людей, перетворилася на суцільний безлад у місті. Розлючені протестувальники трощать поліцейські автівки, перевертають їх та палять. Мітингувальники вимагають відставки керівника патрульної поліції, а також звільнення з-під варти затриманих через непокору поліцейським.

До будівлі правоохоронців уже прибули додаткові сили, зокрема, загін спецназу.

Під час переговорів домовилися, що поліція відпустить на волю затриманих, якщо протестувальники припинять безлади в місті. Учасники акції відмовилися розходитися по домівках.

Тим часом глава Верховної Ради Аджарії Зураб Патарадзе перервав свій візит до Туреччини й повертається до Батумі.

Наступна публікація