Від Другої світової війни до руйнівної пожежі. Знакові та раритетні фото собору Нотр-Дам
  • Кількість переглядів 21350

Храм був побудований протягом 1163-1345 років.

Історія Собору Паризької Богоматері, який ледь не знищила масштабна пожежа, налічує понад 800 років. Храм був побудований протягом 1163-1345 років і розташований в східній частині острова Сіте. Він є кафедральним для католицького архієпископа Парижа.

Сучасна споруда є одним із перших зразків готичного стилю архітектури в Європі. Нотр-Дам займає значне місце в історії Франції – він був місцем важливих подій, зокрема: відкриття першого парламенту, початку реабілітаційного суду Жанни д'Арк, коронації Наполеона Бонапарта тощо.

Після пожежі 15 квітня Associated Press згадав найбільш знакові фотографії минулого та поточного століть з історії храму – від Другої світової війни до нищівної пожежі. Подивіться на ці фото.

Архівні фото собору паризької богоматері_6

Вигляд на Собор Нотр-Дам де Парі. 1 січня 1911 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_7

Сцена Голгофи під час Страсної п'єси в Нотр-Дамі. 4 червня 1936 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_9

Французькі жінки радо зустрічають американських солдатів у тіні собору Нотр-Дам. 28 серпня 1944 (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_10

Американські солдати заповнюють собор під час поминальної служби за президентом США Франкліном Рузвельтом. 16 квітня 1945 рік (AP Photo/Morse)

Архівні фото собору паризької богоматері_11

Вигляд на Собор Паризької Богоматері з боку Сени. Праворуч - міст Святого Мішеля. 11 квітня 1946 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_12

Президент США Дуайт Ейзенхауер проводить рукою по поверхні одного з вітражів у соборі Нотр-Дам під час відвідування церков французької столиці. 18 травня 1960 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_8

Передній фасад собору Нотр-Дам. 18 квітня 1967 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_5

Горгуля з Нотр-Дама дивиться на Париж. На задньому плані Ейфелева вежа. Грудень 1966 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_13

Прапор Північного В'єтнаму майорить на вершині Собору Паризької Богоматері, оскільки за день до цього почалися мирні переговори щодо можливого припинення вогню у В'єтнамі. 19 січня 1969 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_14

Паризький пожежний вертоліт літає над Нотр-Дамом і спускає пожежного, що висить на кінці, для зняття синьо-червоного прапора Національного фронту визволення Південного В'єтнаму. Прапор був установлений на 250-футовому шпилі собору. 19 січня 1969 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_15

Натовп зібрався біля Нотр-Дам де Парі на поминальну службу за колишнім президентом Франції Шарлем де Голлем. 12 листопада 1970 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_16

21-річний професійний канатоходець Філіп Петі лежить на канаті, натягнутому на висоті 225 футів над землею, між двома вежами собору Нотр-Дам під час трюку, який тривав кілька годин. 26 червня 1971 рік (AP Photo/Str/Cardenas)

Архівні фото собору паризької богоматері_17

Вигляд на панораму Парижа з готичними вежами собору Нотр-Дам. 7 серпня 1972 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_18

Поминальна служба у соборі Нотр-Дам де-Парі за президентом Франції Жоржем Помпіду, який був похований під час простої церемонії на околиці міста. 6 квітня 1974 рік (AP Photo)

Архівні фото собору паризької богоматері_19

Химера і горгуля стежать за Парижем з вершини собору. Архітектор Віоллє-ле-Дюк додав їх до стін вежі під час відновлення пошкоджень, викликаних Французькою революцією. Химери повністю декоративні, в той час як горгульї були побудовані, щоб служити дощувателями. 10 січня 1996 рік (AP Photo/Remy De La Mauviniere)

Архівні фото собору паризької богоматері_20

Папа Іван Павло II бере участь у святкуванні беатифікації. 77-річний понтифік відсвяткував беатифікацію Фредеріка Озанама, французького мирянина 19-го століття, який заснував благодійну організацію "Товариство святого Вікентія де Поля". Папа перебував з чотириденним офіційним візитом до Франції для святкування Всесвітнього дня молоді. 22 серпня 1997 рік (AP Photo/Доменіко Стинеллис)

Архівні фото собору паризької богоматері_21

На фото – реставраційні роботи Собору Паризької Богоматері. 7 січня 1999 рік (AP Photo/Remy de la Mauviniere)

Архівні фото собору паризької богоматері_22

Шпиль собору Нотр-Дам, пошкоджений під час урагану. Сильні шторми, що накрили південний захід Франції, зривали дахи з будинків і виривали з коренем дерева. 7 січня 1999 рік (AP Photo/Jacques)

Архівні фото собору паризької богоматері_1

Різдвяна ілюмінація Нотр-Дама. 23 грудня 2002 рік (AP Photo/Jacques Brinon)

Архівні фото собору паризької богоматері_2

Чоловік несе олімпійський прапор повз собор під час естафети Олімпійського вогню в Афінах 2004 року. 25 червня 2004 рік (AP Photo/Francois Mori)

Архівні фото собору паризької богоматері_3

Тисячі вірян зібралися перед Собором Паризької Богоматері на месу на честь покійного папи Іоанна Павла II. Понтифік помер у віці 84 років після того, як очолював римсько-католицьку церкву понад чверть століття. 3 квітня 2005 рік (AP Photo/Жак Бринон)

Архівні фото собору паризької богоматері_4

Вигляд на Нотр-Дам де Парі з новою ілюмінацією, незабаром після того, як собор був відкритий мером Парижа Бертраном Деланое. 12 грудня 2006 рік (AP Photo/Remy de la Mauviniere)

У понеділок, 15 квітня, сталася пожежа в одній з найвідоміших визначних пам'яток Франції – соборі Паризької Богоматері. Очевидці і медіа швидко почали публікувати з місця події численні фото та відео.

ВідеоПожежа світового масштабу: п'яту годину поспіль палає Собор Паризької Богоматері

Це католицький собор 12 століття, який є всесвітньою архітектурною пам'яткою та візитівкою французької столиці. Днями історичну будівлю почали реставрувати, і найпевніше, саме ці роботи спричинили займання. Люди не постраждали. Але дах собору вигорів ущент, шпиль обвалився.  

Пожежа світового масштабу: п'яту годину поспіль палає Собор Паризької Богоматері

У соборі через масштабної пожежі, який сколихнув увесь світ, обвалилися дах і шпиль, і вогонь знищив велику частину внутрішніх конструкцій будівлі. У ніч на 16 квітня було офіційно повідомлено, що основні конструкції будівлі собору Нотр-Дам не обваляться - про таку загрозу раніше говорили пожежники.

Пожежа Нотр-Дам інфографіка
ТСН.ua

За останніми даними, в результаті пожежі постраждала одна людина - травми отримав один з пожежників.

Президент Франції Эмvануэль Макрон вже пообіцяв відновити Нотр-Дам. За попередніми оцінками, реконструкція триватиме 10 років.

Фотогалерея Молитви на колінах за спасіння, плач та страх в очах: Як парижани переживають пожежу в Нотр-дамі (10 фото)

Залиште свій коментар