Народ розгнівався, що лідеру опозиції заборонили політичну діяльність на 15 років.

У Каракасі, Венесуела, відбулася вже четверта протягом останнього тижня демонстрація проти президента Ніколаса Мадуро та його уряду.

Протестувальники кидалися камінням, були сутички з поліцією, правоохоронцям довелося застосувати сльозогінний газ, гумові кулі і водомети у суботу, 8 квітня, передає наразі AFP.

Мітинг ознаменувався гнівом через постанову від уряду, що забороняє лідеру опозиції Енріке Капрілесу займатися політичною діяльністю 15 років.

На вулиці вийшли близько 4 тисяч осіб.

Відзначимо, що Капрілес 2013 року програв президентські перегони, які привели Мадуро до влади після смерті його наставника Уго Чавеса — батька "соціалістичної революції" Венесуели.

А ось нове рішення уряду не дозволить 44-річному Капрілесу взяти участь у загальних виборах Венесуели наступного року.

Під час демонстрацій поліція застосувала сльозогінний газ, водомети і гумові кулі. Натомість замасковані демонстранти кидали каміння і пляшки із запальною сумішшю в поліцейських.

Принаймні двоє поліцейських постраждали від палаючих пляшок. За попередніми даними, кількість травмованих сягнула 17 осіб.

Нагадаємо, в п'ятницю, 7 квітня, влада Венесуели видала 15-річну заборону на здійснення політичної діяльності одному з лідерів опозиції, губернатору штату Міранда Енріке Капрілесу. Згодом Капрілес закликав своїх прихильників вийти на нові протести проти рішення влади заборонити йому політичну діяльність на 15 років.

Раніше опозиція також влаштувала масові демонстрації на вулицях Каракаса. Поліція застосувала для розгону протестувальників сльозоточивий газ і водомети. За словами Хуліо Борхеса, спікера контрольованої опозицією Національної асамблеї, тоді постраждало щонайменше 50 осіб.

Приводом для акцій протесту стало рішення Верховного суду, який минулого тижня наділив президента Ніколаса Мадуро повноваженнями діяти фактично в обхід парламенту, а також оголосив про те, що бере на себе функції Національної асамблеї. Пізніше вищий судовий орган послухав заклик Ради безпеки країни і переглянув рішення, що стосується виконання ним парламентських функцій.

Зазначимо, наразі Венесуела перебуває в глибокій економічній кризі від часу різкого падіння світових цін на нафту, що призвело до дефіциту продовольства і гіперінфляції. 

ВідеоУ венесуельських магазинах почали зважувати купюри під час оплати за товари

Залиште свій коментар