Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі цей плавучий витвір мистецтва розташований в озері відомого лондонського Гайд-парку.

Відомий американський митець болгарського походження Хрісто Явашев (Крісто) знову приголомшив своїм неординарним витвором мистецтва. Цього разу нею стала "Лондонська мастаба" - величезна плавуча конструкція, яка складається з різнокольорових бочок та важить близько 650 тонн.

Як повідомляє The New York Times, "Лондонська мастаба" стала першою серйозною вуличною роботою Крісто у Великій Британії. Вона складається із 7506 різнокольорових бочок, складених горизонтально одна на одну. Висота цієї мастаби 20 метрів, як і статуї Сфінкса в Єгипті, а вага 650 тонн.

Лондонська мастаба, Крісто, мистецтво_2
Reuters

Зовні мастаба нагадує піраміду зі зрізаним верхом. Саме це слово перекладається з арабської як "лавка", а будувати такі особливі види пірамід почали ще 6 тисяч років тому у Месопотамії.

"Кожна наша робота має вигляд експедиції, щось неймовірно підбадьорливе. Я люблю бути тут з робітниками. Мені подобається цей процес. Ця подорож настільки неймовірна, незабутня", - розповідає Крісто.

Митець завжди власноруч оплачує свої проекти і цей не став винятком – лише в його створення Крісто вклав близько 4 мільйонів доларів. Він також витратив близько року на отримання відповідних дозволів від міської влади та ще 2,5 місяця на будівництво самої конструкції. Складники цієї мастаби були завезені до парку 70 вантажівками.

Лондонська мастаба, Крісто, мистецтво_3
Reuters

Цей витвір Крісто спирається на плавучу платформу, яка прив’язана до берега. Також всередині є металеві риштування, на які згодом кран і викладав різнокольорові бочки.

"Лондонська мастаба" є лише одним із так званих "божевільних" витворів американського митця. Так Крісто разом зі своєю дружиною Жан-Клод, яка померла у 2009 році, створювали різні масштабні перформанси. Особливої популярності творча пара здобула за "загортання у тканину" великих об’єктів. У 1985 році вони загорнули один із найвідоміших мостів у Парижі Пон-Неф, а у 1995 – вкрили тканиною німецький Рейхстаг.

Залиште свій коментар

Вибір редакції