Інцидент став справжньою катастрофою, в результаті якої загинули 12 тис. людей.
Напередодні "кінця світу за календарем Майя" є сенс згадати про одну з найстрашніших екологічних катастроф, яка сталася в Англії 60 років тому. Великий смог накрив Лондон 5 грудня 1952 р. і розсіявся тільки до 9 грудня того ж року.
Інцидент став справжньою катастрофою, в результаті якої загинуло 12 тис. людей і постраждали більше 100 тис., що стало, як вважається, відправною точкою сучасного природоохоронного руху.
На початку грудня 1952 року холодний туман опустився на Лондон. Через холод городяни стали використовувати для опалення вугілля в більшій кількості, ніж зазвичай. Приблизно до цього ж часу завершився процес заміни міського електротранспорту (трамваїв) на автобуси з дизельним двигуном.
Замкнені більш важким шаром холодного повітря, продукти горіння в повітрі за лічені дні досягли надзвичайної концентрації. Спочатку реакція городян була спокійною, оскільки в Лондоні тумани не рідкість. Однак Наступними тижнями статистичні дані, зібрані медичними службами міста, виявили смертоносний характер лиха - кількість смертей серед немовлят, старих і хворих на респіраторні захворювання досягла чотирьох тисяч людей. Ще близько восьми тисяч людей померло в наступні тижні та місяці.