Американського співака R. Kelly визнали винним у торгівлі людьми

Американського співака R. Kelly визнали винним у торгівлі людьми

Associated Press

За даними слідства, Келлі займався торгівлею жінками і дітьми з метою їх сексуальної експлуатації.

Американського співака Роберта Келлі, більше відомого як R. Kelly, визнали винним у використанні свого статусу знаменитості для організації схеми сексуального насильства над жінками та дітьми, яка діяла впродовж двох десятиліть.

Про це повідомляє ВВС.

Зазначається, що проти зірки позивалися одинадцять людей, зокрема дев'ять жінок і двоє чоловіків. Впродовж шести тижнів вони описували у залі суду сексуальне приниження і насильство, якому піддалися з боку Келлі.

За підсумками судового розгляду присяжні визнали співака винним за всіма пред'явленими йому звинуваченнями. Вирок повинен бути винесений 4 травня. За даними видання, 54-річному R. Kelly загрожує довічне ув'язнення.

За даними слідства, Келлі займався торгівлею жінками і дітьми з метою сексуальної експлуатації між різними штатами США. Він також виробляв дитячу порнографію і організовував викрадення людей.

Жертв зазвичай підшуковували серед його концертної аудиторії або ж співачок-початківців, яким артист пропонував допомогу в музичній кар'єрі.

Після того, як потерпілі погоджувалися на співпрацю, вони опинялися у пастці й змушені були дотримуватися так званих "правил Роба", за порушення яких їх жорстоко карали.

Окрім збочених і садистських примх, жертви співака, найбільше відомого за хітом "I Believe I Can Fly", також піддавалися психологічному насильству. 

"Їм не дозволяли їсти чи користуватися ванною без дозволу Келлі, він контролював, який одяг вони носять, і змушував їх називати його "татом", - йдеться у матеріалі.

Як пише The Associated Press, присяжним показали відеозаписи, на яких Келлі займається сексом з жінками без їхньої згоди. Також в одному з відеороликів були кадри, на яких жертва співака розмазувала на обличчі фекалії "за порушення його правил".

Серед інших звинувачень - шахрайське одруження із 15-річною співачкою Aaliya, яка загинула в авіакатастрофі в 2001 році. Вказується, що шлюб з неповнолітньою вдалося укласти завдяки хабарю держпрацівникові.

Одна зі свідків, колишня стажерка радіостанції, яка назвалася Сонею, розповіла, що Келлі запросив її поїхати до Чикаго, щоб взяти інтерв'ю в його студії в 2003 році. Коли 21-річна дівчина приїхала, її закрили в кімнаті, з якої не випускали кілька днів, зрідка дозволяючи піти в душ.  

"Двері були замкнені. Я хотіла вийти", - розповіла Соня, додавши, що знепритомніла після першого за кілька днів прийому їжі, а коли прокинулася, побачила, як Келлі поправляє штани. За словами потерпілої, співак зґвалтував її, коли вона була непритомною.

Як пише CNN, загалом присяжні у суді в Східному окрузі Нью-Йорка визнали артиста винним за дев'ятьма пунктами звинувачення, зокрема за одним пунктом щодо рекету і вісьмома пунктами щодо порушення "Закону Манна" про торгівлю людьми з метою їх сексуальної експлуатації.

"Обвинувальний вирок назавжди затаврував R. Kelly як хижака, який використовував свою славу і стан, щоб полювати на молодих, вразливих і безмовних заради власного сексуального задоволення", - сказала Жаклін Касуліс, виконувачка обов'язків прокурора США у Східному окрузі Нью-Йорка.

Зауважимо, що Келлі закидають дитячу порнографію в суді Чикаго. Також йому загрожують звинувачення в сексуальному насильстві в Іллінойсі і Міннесоті. 

Як повідомлялося, R. Kelly звинувачували в сексуальному насильстві з обтяжливими обставинами за десятьма статтями. Йшлося про чотирьох жертв, три з яких - неповнолітні. Звинувачення стверджувало, що інциденти сталися в період від 1998 до 2010 року.

Читайте також:

Співака R.Kelly вдруге за рік арештовують за розбещення неповнолітніх

Співака R.Kelly вдруге за рік арештовують за розбещення неповнолітніх
Наступна публікація