Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Білик, Сумська, Вітвіцька та інші відомі зірки розповіли, як вчилися у школі

Напередодні останнього дзвоника знаменитості поділилися своїми шкільними спогадами.

Вже завтра тестом з математики розпочнеться марафон підсумкових випробувань для випускників українських шкіл. Максимальна оцінка - 200 балів. Чи справді високі результати здатні прорубати вікно до престижного університету і успішної кар'єри?  

ТСН поцікавилася долею тих, хто протягом цих років склав тести на максимальний бал. Що воно їм дало?

Також ТСН розпитала українських зірок, чи слухали вони своїх батьків і чи часто списували в школі. 

Народна артистка України Ольга Сумська, наприклад, в школі була хорошисткою. Їй важко давалися точні предмети, але з гуманітарних завжди були п'ятірки.

Українські зірки школа_13
Ольга Сумська

"Я страшенно боялася контрольних з фізики, хімії та алгебри. Добре, що сусідом по парті був однокласник, який давав списувати і вирішував всі завдання. Таємно він був закоханий в мене, але про це я дізналася пізніше. Оскільки з вищесказаними предметами я не дружила, щоб мене не викликали до дошки, часто ставила сама собі оцінки в журнал. Це відбувалося так: на перерві, поки вчителя не було в класі, хтось стояв на "шухері", а ми потайки швидко несли класний журнал в туалет і там ставили маленьку четвірочку, головне, щоб в очі не кидалася. Такою хитрістю, навіть ті, хто найбільше відставав в точних предметах учні забезпечували собі спокій на два тижні", - зізналася Ольга Сумська.

Не завжди любила ходити в школу Народна артистка України, поп-діва Ірина Білик.

"Звичайно, десь я любила вчитися. Мені подобалися гуманітарні науки, я любила читати, писати твори і абсолютно не любила точні науки. Завжди намагалася пропустити урок під будь-яким приводом. У мене це виходило без зусиль, адже я вже тоді писала пісні, організовувала творчі вечори для школи, і мені дозволяли не бути присутньою на деяких уроках, звичайно ж, я завжди вибирала математику або хімію. Мені не дуже подобалася фізкультура в школі, я теж намагалася симулювати, говорила, що у мене все болить. А коли мене запитували, що конкретно болить, я відповідала "душа", а вчитель говорив: "Добре, посидь, відпочинь", а я пишалася собою і думала, яка хитрюга, що обдурила вчителя", - розповіла співачка і композитор.

Українські зірки школа_2
Ірина Білик

У школі, зізнається Ірина Білик, дуже часто списувала.

"Знову-таки, списувала математику, оскільки моя сусідка за партою Ганнуся Піхенько була дуже сильною в точних науках. Я постійно підглядала до неї в зошит. Мені навіть здавалося, що до кінця школи я точно стану косоокою або зір у мене буде "мінусовий". Також я думала, що зір мій зіпсується від того, що я перед іспитом писала дуже дрібні шпаргалки і ховала їх під спідницю, в гольфи, придумувала будь-які способи, щоб списати. Але коли я виходила з іспиту, отримавши "п'ятірку", я витягала ці шпаргалки і мені їх навіть було шкода викидати, оскільки це була титанічна праця", - згадала знаменитість.

Часто списував хімію і фізику фронтмент гурту "АнтитілА" Тарас Тополя.

Українські зірки школа_15
Тарас Тополя

"Я, зізнаюся, робив це досить часто. Ну, не моє було. Правда, одного разу шпаргалка мене не врятувала. Всю ніч писав хімію, а коли спробував списати з підготовленою шпаргалки на іспиті - нічого не зміг розібрати, тому що писав, як курка лапою. Іспит як ні як здав, але писати краще все одно не став. З 10-го класу почав займатися музичним гуртом, і особливо на успіхи в школі акцент не робив. Крутився як міг, але випускні та вступні іспити склав добре, середній випускний бал був 10", - зауважив музикант.

Точні науки давалися нелегко і співачці Златі Огнєвіч. Як зізнається артистка, в школі вона більше любила гуманітарні предмети.

Українські зірки школа_9
Злата Огнєвіч

"Література мене завжди захоплювала, та й моя мама - вчитель російської мови та літератури. Наприклад, на уроках хімії я читала під партою Толкіна, найголовніше було встигнути закрити книгу, щоб не влетіло від педагога. З математикою було не завжди добре, іноді хлопчаки допомагали мені у вирішенні формул, але я все ж намагалася сама. Вчителі з математики та фізики знали, що для мене важливіше були вокальні конкурси, відпускали мене, а я була відповідальною і завжди здавала всі предмети, нехай навіть і заднім числом. До цього дня вдячна їм за розуміння", - розповіла Злата Огнєвіч.

У співачки TARABAROVA в школі теж була спокуса до прийдешнього іспиту "накатати шпори".

Українські зірки школа_14
TARABAROVA

"В принципі, як і у всіх однокласників, мені хотілося написати все, що потрібно вивчити, на аркушах дрібним шрифтом - для підстраховки. У мене дуже хороша пам'ять - я завжди або вголос, або про себе промовляю текст, і автоматично все запам'ятовую. Тому найчастіше мої шпаргалки мені не були потрібні, - відповідь була у мене в голові" - з усмішкою згадала артистка.

Вова Борисенко з дуету BRO Borisenko Brothers, якщо не був готовий до контрольних або клав підручник на коліна і притискав його до парти, або сідав ближче до відмінників, щоб піддивитися у них.

"Іноді, на письмових екзаменах йшов "напролом", здаючи роботу питав у викладача, правильно я написав чи ні. Але важливо враховувати, що це працює тільки в тому випадку, якщо ти знаєш предмет, але в чомусь сумніваєшся, плюс у тебе хороші стосунки з викладачем. Взагалі, правильна репутація в навчальному середовищі - це завжди перевага", - сказав Вова.

Українські зірки школа_3
Брати Борисенки

На відміну від брата, у Сашка Борисенка оцінки в школі були гіршими.

"Та й взагалі, мене більше вабило не навчання, а гулянки. Списував постійно, але не у Вови, він ніколи мені не давав свій зошит. По закінченню школи, я самостійно навчався правильно писати і багато працював над своєю промовою. Оскільки зрозумів, що якщо хочу працювати з освіченими людьми, то сам повинен бути таким самим. Я шалено шкодую, що погано вчився. Мені досі доводиться витрачати купу часу на те, що я упустив під час школи", - зауважив артист.

Усміхнена брюнетка, співачка Michelle Andrade, навпаки, дуже любила ходити в школу.

"А збирати рюкзак і красиво одягатися стало моєю головною мотивацією", - сміється артистка.

Мішель Андраде

Коли Мішель переїхала до України, практично не знала української та російської мов. Тому перший час в класі була сором'язливою, боялася щось не так сказати, щоб однокласники не засміяли. До кінця школи вона так підтягла українську, що у неї навіть почали списувати.

"Бувало, що і я списувала у сусідки за партою. Але таке траплялося в основному з математичними предметами. Твори і різні творчі завдання мені подобалося виконувати самостійно. Завдяки моїй екзотичній зовнішності, мене з першого дня в школі запам'ятали всі. З однокласниками ми швидко подружилися і добре спілкувалися. Але випускні іспити далися мені болісно. Пам'ятаю, що до них залишалося зовсім небагато часу, а мої знання української мови та історії були далекі від ідеальних. Коли все закінчилося, я не могла в це повірити. Ще довго після всього прокидалася вранці з думкою: "Пора збиратися до репетитора". І видихала, розуміючи, що тепер вільна, хоча б до вступних", - згадала Michelle Andrade.

Ведучий "Сніданку з 1+1" Єгор Гордєєв ніколи не списував.

Українські зірки школа_4
Єгор Гордєєв

"Остання серйозна спроба "списати" в школі була, коли я намагався розповісти вірш напам'ять, підвісивши аркуш з текстом над учительським столом - заклеїв ним дошку з державним гімном. Витівка з тріском провалилася" - пригадав телеведучий.

Латиноамериканець з українською душею, хореограф і учасник групи Rumbero's Амадор Лопес в школі дуже любив хімію, чого не скажеш про історію.

Українські зірки школа_1
Амадор Лопес

"Усі контрольні з історії я списував, але зате у мене всі списували формули на контрольних з хімії. Крім того, незважаючи на те, що я все дитинство провів на тренуваннях з фехтування, це не завадило мені добре вчитися, скласти іспити і вступити на лікаря-реабілітолога і закінчити вже в Україні Національний університет фізичного виховання і спорту", - розповів Амадор.

Ще один учасник групи Rumbero's - хореограф і виконавець Олег Серафим зізнається, що не був відмінником тому, що у нього не склалися стосунки з викладачем з математики.

"Алгебра і геометрія у мене шкутильгали. Але зате в гуманітарних науках рівних мені не було. Я обожнював українську літературу, історію, мови, мені вони давалися легко, крім того, я писав вірші і музику. Всі перші місця на конкурсах і фестивалях були мої, тому досягнення потім впливали на оцінки. Шкільні роки я згадую з теплом: це і перше кохання, хороша компанія, перші друзі. У нас були дуже хороші стосунки з однокласниками. Звичайно, як і всі, я списував, але у нас був інтелектуальний обмін з дівчинкою, з якою я сидів за однією партою. Надалі вона стала моєю дівчиною. Так ось, вона краще знала математику, а я гуманітарні предмети. Тому ми один одному допомагали", - розповів артист.

Українські зірки школа_10
Олег Серафим

Ніколи не забуде Олег Серафим іспит з географії, все тому, що плутався в країнах і назвах.

"На іспиті мені попалася в білеті розповідь про найвищих водоспадах світу, це був Сальто Анхель, і на той момент я ніяк не міг собі уявити, що потім в майбутньому я потраплю до Венесуели і побачу цей водоспад своїми очима. А з української літератури мені попався білет, в якому кілька тем, а комісія і так знала, що я в цьому тямлю, тому вони попросили мене розповісти останній вірш, який я написав, а не теми з літератури. Я розповів, отримав свої 12 балів і пішов задоволений гуляти" - згадав учасник Rumbero's.

Цікаво, що телеведучого програми "Життя без обману" на каналі "1+1" Олексія Душку на випускних іспитах в школі врятувала вода.

Українські зірки школа_6
Олексій Душка

"У кого дві пляшки, у кого три було. Тоді було спекотно, і викладачів не здивувала така ситуація. Але до кінця іспиту з цих пляшок була випита максимум половина води. Їх принесли не для того: на зворотному боці під етикеткою були історичні дати або формули з алгебри. Звичайно, багато тексту туди не влізло, але, як шпаргалки з ключовою інформацією, пляшки послужили відмінно" - розповів телеведучий.

Ведуча ТСН Соломія Вітвіцька часто згадує, як на випускний іспит з біології встигла підготуватися всього за одну ніч.

Українські зірки школа_11
Соломія Вітвіцька

"Всі квитки прочитала, вивчила, хоча сама не очікувала, що встигну. Була вранці трохи важка голова, але все розповіла. Викладачка поставила четвірку, сказавши, що все одно не вийде у мене п'ять, оскільки перед цим був бал нижче. Така ось несправедливість відбила у мене бажання пов'язувати себе з біологією в подальшому. Я тоді ще й всім однокласникам навколо допомагала на випускному іспиті. Сама дивуюся, що однієї ночі вистачило, щоб всю біологію вивчити на зубок" - пригадала телеведуча.

Тих, кого вчителі постійно ставили в приклад однокласникам, серед зірок теж досить. Наприклад, "Міс Україна-2016" Олександра Кучеренко. У школі вона була дуже організованою та відповідальною.

Українські зірки школа_7
Олександра Кучеренко

"Якщо у когось і списували - це у мене. Усі шкільні домашні завдання я завжди робила за тиждень вперед у вихідні, коли повинна була відпочивати. Крім того, в робочі дні проходили додаткові заняття: танцювальні тренування і музична школа (уроки фортепіано, сольфеджіо, хор). Не віриться, але за 11 років навчання в школі, в моєму річному табелі не було оцінки нижче десятки. Мене не змушували так вчитися батьки, я сама хотіла цього - бути розумнішою, кращою, більш ідеальною. Така відмінниця-перфекціоністка живе в мені і сьогодні. Краще виходило вивчення мов", - сказала українська красуня.

Співачка Sonya Kay вчилася до 14 років в українській гімназії, а потім поїхала до Великої Британії, де змінила свій підхід до навчання, потрапивши до лав відмінників.

Українські зірки школа_12
Sonya Kay

"Спочатку я вчилася в українській гімназії, але назвати це повноцінним навчанням, напевно, не можна. Я заходила будинку в кабінет, де у мене був стіл і навчальне приладдя, і сідала вивчати домашні завдання. Дуже скоро, в такі моменти, мені не вистачало терпіння, і я починала займатися зовсім іншими справами. Мої батьки трохи нервували, тому що часом шкільні оцінки їх не влаштовували так само, як і мене, але всидіти на одному місці у мене не було ніяких сил. У 14 років було ухвалене спільне рішення про моє навчання у Великій Британії. Там зовсім інший підхід і нікого не хвилює, коли і яким чином ти робиш домашнє завдання. Ти можеш його взагалі не робити, але знати предмет зобов'язаний. Ти почуваєшся зле, якщо чогось не знаєш. На тебе в такі моменти дивляться принизливо. Тому наступного разу, ти включаєш все, що є всередині і сідаєш вчитися, - зауважила артистка.

Як бачимо, шкільні оцінки - не завжди показник життєвого успіху. Навіть хулігани і двієчники іноді стають зірками і мільйонерами.

Герої спецпроекту ТСН "Відмінники" розкажуть, як правильно монетизувати знання, отримані в школі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції