Брежнєва готова після смерті роздати свої органи

Брежнєва готова після смерті роздати свої органи

Віра Брежнєва - єдина опитана ТСН.Особливе зірка, яка, не замислюючись, погодилася б на таку перспективу / Фото: прес-служба

Зірки замислилися чи готові віддати себе по частинам

Заповісти власну нирку, або чи є життя після смерті? У міністерстві охорони здоров'я хочуть дати можливість людям розпоряджатися своїми органами після смерті мозку. За останніми ініціативами - для цього людина має написати заяву при житті, а після її смерті - намір покійного мають підтвердити її родичі. ТСН.Особливе поцікавилася - чи готові наші зірки поділитися частинками свого тіла заради збереження чужого життя.

Нині питання пересадки органів після смерті в Україні фактично заблоковане. Домогтися згоди родичів на забір частин тіла - майже неможливо. Та й зірок питання про подальшу долю їхніх органів після смерті головного мозку - спантеличує.

"Я думаю це правильно, якщо зі мною щось станеться, а мої органи можуть комусь допомогти, то чому ні?" - каже Фагот.

Щороку близько двох тисяч людей в Україні чекають на пересадку серця, і ще кілька тисяч - мріють про нові печінку чи нирки. Продюсер Потап віджартовується - його печінка нікому не допоможе.

"Я хочу, щоб мої органи виставили на загальний огляд, щоб люди дивилися і говорили - от ця людина прожила неправильне життя! Займався спортом, а потім пішов у шоу-бізнес", - каже Потап.

Партнерка Потапа - Настя Каменських - спочатку гостро реагує навіть на припущення, що її органи житимуть в іншому тілі. Утім, за хвилину пом'якшує свою позицію.

"Люди стоять у чергах, і за домовленістю, потрібно віддавати, якщо не дай Бог щось трапляється, то добре, але не так, що без попиту раз і забрали органи", - каже Настя.

Хірург Борис Тодуров - один із ініціаторів змін до законодавства. Його команда зробила чотири пересадки серця з восьми. Тодуров пропонує кожному дорослому українцеві поставити печатку в паспорт чи права, що він або вона згодні віддати свої органи після смерті мозку.

Віра Брежнєва - єдина опитана ТСН.Особливе зірка, яка, не замислюючись, погодилася б на таку перспективу.

"Якщо була б можливість, я б із задоволенням розписала всі свої органи для трансплантації, якщо зі мною щось трапиться", - каже Брежнєва.

Якби усі співвітчизники були такі свідомі, як Брежнєва, каже Тодуров, хірурги могли б не тільки врятувати тисячі людей, які чекають на органи, а й зекономили багато грошей. За словами хірурга, одна штучна нирка обходиться держбюджету у 100-120 тисяч гривень щороку, а хворий на все життя залишається інвалідом. Людина ж із пересадженою ниркою потребує майже втричі менше бюджетних коштів, виходить на роботу і платить податки.

Ольга Сумська, поміркувавши, все-таки вирішує - заповідання органів - дуже дражливе питання, але теоретично - їй свого тіла не шкода.

"Я думаю, що це правильно, за погодженням звичайно, і це гуманно, що завдяки цим органам, люди, які в них потребують, будуть жити і потім частинка ось того чоловіка буде жити", - каже Сумська.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Життя зірок
Наступна публікація