День народження Святослава Вакарчука: вчителька зірки розповіла про його юнацькі роки

У школі лідер "Океану Ельзи" був дуже старанним учнем.

Сьогодні, 14 травня, день народження святкує лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, йдеться у "Сніданку. Вихідний".

Музиканту виповнюється 42 роки. Журналісти "Сніданку" вирушили до Львова, де познайомилися з першими вчителями та друзями Святослава.

У 1995 році відбувся перший виступ "Океану Ельзи" на телебаченні.

Навряд чи тоді 19-річний Славко здогадувався, що через 20 років його пісні співатимуть усі – у невеличких квартирах, та на десятитисячних стадіонах. У Європі, США та Австралії. А у найтяжчі для країни часи – саме його заклик "Вставай" об'єднає всю країну.

Вже в два роки Славко почав наспівувати народних пісень, яким його вчила бабуся. Від дядька дісталася любов до The Beatles, від батьків – до книг, фізики та скромність.

Львівська лінгвістична гімназія, колишня школа номер 4. Тут кожен учень пишається,адже в їхній школі колись вчився сам  Вакарчук. І хоча зараз в це складно повірити,  Славко у шкільні роки був дуже сором'язливим. Зі сцени не співав, хуліганом не був, проте, якщо на уроці хотів відповісти, його було не стримати.

"Як він щось знав, на уроці чи хотів відповісти, то він не міг сидіти, мусив підскочити і рукою потрясти. Такий, трохи був кручений, скажімо так, вчительською мовою. Є такі діти, що думка десь їх випереджує і розум десь випереджує, тому бувало на уроці скучно йому.  Я чомусь більше була переконана, що він буде якимсь вченим. Він знав фізику добре, мав здібності до точних дисциплін, але завжди казав чомусь, що більше тягне до творчості, що хотів би в якийсь творчий вуз поступати" - згадала класний керівник Вакарчука Марія Секунда.

Врешті, Святослав вирішив піти слідами батьків і вступив на факультет теоретичної фізики. Та музика була з ним завжди.  У 17 Вакарчук написав пісню "Відпусти", яка і досі, вже більше 20 років, так же щиро звучить на його концертах.

Якось у Львові на вечірці Хусточка, Глінін та Гудімов, музиканти гурту "Клан тиші", почули хриплий спів Вакарчука і запросили його на репетицію. Так, у 94-му народилася група "Океан Ельзи".

На початку музичної кар'єри Святослав так соромився, що не знав куди діти очі, тому завжди коли співав, дивився на мікрофон. Хлопці над ним піджартовували. Їх, таких щирих, одразу полюбила публіка, та молодих і талановитих у Львові було багато – потрібно було вражати! Зараз важко уявити, щоб Вакарчук підфарбовував очі чи співав із холодильника, а у 1998-му – справжній рок.

Перші тури Україною, переїзд до Києва, все більш глибокі пісні. Багато із них називають пророчими. Музикант і сам дивується, як так вийшло. Адже писав про стосунки чоловіка із жінкою – а вийшло про війну.

Святослав простояв на Майдані дві революції. Разом з усіма розчарувався у першій, пішов у політику та  у 2008-му склав депутатські повноваження. А у 2013-му разом  з усіма українцями став боротися під час другої.

На усіх ток-шоу Вакарчук закликав націю до об'єднання, виступав перед студентами у різних містах України. Фактично залишався єдиним, кого однаково уважно слухали на заході та сході. Самі українці почали закликати Вакарчука йти у президенти. Мовляв, йому вірять. Та він переконаний, що на своєму музичному фронті може робити для країни більше. А головне, аби залишатися небайдужим громадянином своєї країни, політиком бути не обов'язково.

Вакарчук з тих , хто не боїться у 40 поїхати вчитися новому. У 2015-му музикант був зарахований на спеціальну лідерську програму Єльського університету і півроку навчався у США.

До слова, іменинник, чий день народження припадає на День матері, привітав зі святом своїх перших вчительок.

"Я вітаю з днем Матері своїх перших вчительок: Марію Євгенівну та Стефанію Григорівну (з музики). Вони справді виховували мене як сина!" - написав музикант у Twitter.

Нагадаємо, наприкінці березня Вакарчук оприлюднив архівну світлину "Океану Ельзи" з репетиції.

ВідеоСніданок. Вихідний познайомився з першими вчителями та друзями Святослава Вакарчука

Залиште свій коментар