Екс-дружина Костянтина Меладзе розповіла про виховання сина-аутиста

Яна Сумм у Києві відкрила центр по роботі з аутистами.

Колишня дружина продюсера Костянтина Меладзе Яна Сумм, яка виступила проти спілкування її дітей із Вірою Брежнєвою, розповіла про виховання свого сина-аутиста Валеріана.

Сумм згадала, що хлопчик до 2,5 років був як і всі інші діти – активним і допитливим малюком. Проте в три роки батьки почали помічати зміни у поведінці сина.

"Невеликі дивацтва ми списували на особливості характеру. Ніщо не передбачало біди. Пам'ятаю, як Костя приходив з роботи, діти бігли його зустрічати. Тато по черзі підкидав їх нагору, а Валеріанчик весь час твердив: "А потім Валера, а потім Валера..." Одного разу, прогулюючись з сином повз стенд пам'яті одного лікаря, сказала йому: "Доктор розумний був, людей лікував". Відтоді він вимовляв цю фразу кожен раз, коли опинявся в тому місці. А до трьох років почався регрес, але ми не одразу це зрозуміли. Думали, вередує, а він втрачав придбані мовні і комунікативні навички, навіть не міг сам себе обслужити. Пізніше нам пояснили, що мова Валерьянчика була усвідомленою. Абсолютно всі діти до трьох років працюють як диктофон, повторюють слова за оточуючими", - розповіла Яна, пише StarHit.

Малюку довелося пройти всі медичні обстеження, однак лікарі так і не змогли встановити причину гальмування в розвитку. Валеріану поставили діагноз - аутизм.

Відтоді Сумм щодня займається з сином, ба навіть відкрила у Києві спеціальний центр АВА-терапії (Applied behavior analysis – прикладний аналіз поведінки), аби допомагати дітям з таким діагнозом.

Центр працює за методикою, вигаданою в Америці. За словами Сумм, навчання і розвиток аутистів, безумовно, важливі, але основною проблемою таких дітей є не мова і не рішення рівнянь, а соціалізація.

"Комунікація та взаємодія з іншими людьми у хлопчиків і дівчаток з розладом аутистичного спектру майже не складаються. Але, уявляєте, півтора року тому у мого сина все-таки з'явився друг", - - розповіла Яна.

Йдеться про хлопчика Івана, який так само має діагноз аутизм.

Нагадаємо, що Костянтин Меладзе та Яна Сумм розлучилися у 2013 році після 19 років шлюбу. Причиною розлучення став роман Меладзе із співачкою Вірою Брежнєвою. У екс-подружжя лишилося троє спільних дітей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: