"Гайдамаки" зняли спецпроект про Україну

Перший канал естонського телебачення ETV приїхав у Київ, щоб зібрати матеріал для документального фільму про сучасну Україну.

Helle Tiikmaa, ведуча телепрограм відділу зарубіжних новин ETV "Актуальна Камера" звернулася до "Гайдамаків" з проханням поділитися власним баченням українського сьогодення та познайомити телеканал з цікавими явищами у сфері мистецтва. 

Гайдамаки
"Гайдамаки" зняли спецпроект про Україну
Увага до думки "Гайдамаків" не даремна – гурт популярний в Україні та є знаним в Естонії . В середині листопада цього року гурт мав успішний концерт у Талліні, столиці Естонії, та на фестивалі Parimusmuusika Ait у живописному Вільянді. Крім того, виявилось, що Helle Tiikmaa знається на творчості "Гайдамаків" вже досить давно завдяки знайомству з Русланом Трочинським, колишнім тромбоністом "Гайдамаків", що зараз живе в Естонії та грає у власному фольк-бенді Svjata Vatra. Саме він допоміг журналістці відшукати гурт і домовитись про зустріч.

Спілкування з ETV тривало два дні. Одна із зустрічей відбулася серед спортсменів школи козацького бойового мистецтва СПАС, який "Гайдамаки" презентували Естонському телебаченню. Складна розмова з приводу політичної та економічної ситуації в державі і про її культурний простір відбулася на репетиції гурту пізно ввечері. Helle Tiikmaa цікавив погляд "Гайдамаків" на актуальні події, на те, чим переймається, як мислить і як долає складнощі сучасний українець.

"Я дуже задоволений з того, що живу на цій землі, як казав Параджанов, забутій Богом, але, мабуть, і освітленій Богом, – додав акордеоніст Іван Леньо по закінченні розмови. – Тут живуть дуже глибокі люди по відчуттях і дуже наполегливі в існуванні. Я впевнений, що за цією країною майбутнє Європи, якщо згуртувати цих людей і примусити зрозуміти, що життя не обмежується сьогоднішнім та завтрашнім днем, і думати треба у глобальному вимірі."

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: