Головну нагороду Венеціанського кінофестивалю отримав російський режисер

"Золотий лев" дістався російському режисерові Олександру Сокурову за фільм "Фауст".

Головна нагорода 68-го Венеціанського кінофестивалю - "Золотий лев" дісталася російському режисерові Олександру Сокурову за фільм "Фауст". 

"Фауст" - остання частина історичної тетралогії, в яку також входять "Молох", "Телець" і "Сонце". В основу фільму покладена перша частина поеми Гете, сценарій написав Юрій Арабов. Для зйомок збудували ціле місто в околицях Праги.

"Я звичайно схвильований: він такий маленький і такою довгою дорогою довелося йти, щоб він опинився в моїх руках. Повинен сказати, що я щасливий, що живу в кінематографі і що ми всі любимо і можемо зрозуміти один одного", - сказав Сокуров, отримуючи "Золотого лева" з рук голови журі Даррена Аронофські.

Голова журі зазначив, що рішення вручити головний приз "Фауста" журі прийняло одностайно, тому що "це один з тих фільмів, які назавжди змінює всякого, хто їх побачить".

Срібного лева отримав режисер Цай Шанцзюн за фільм "Люди гори люди море". Картина "Люди гори люди море" була фільмом-сюрпризом основного конкурсу фестивалю, в якому брало участь 23 фільми.

Актор Майкл Фассбендер визнаний найкращим на Венеціанському кінофестивалі за виконання головної ролі у фільмі "Сором" Стіва Макуіна і Юнга в "небезпечний метод" Девіда Кроненберга, за що і отримав "Кубок Вольпі" від журі на урочистій церемонії закриття.

Акторка Діна Йіп отримала "Кубок Вольпі" на Венеціанському міжнародному кінофестивалі за найкращу жіночу роль у фільмі "Просте життя". Акторка зіграла у фільмі режисера Енн Хуей домробітницю, яка 62 роки прослужила в сім'ї гонконгського продюсера - реально існуючої людини.

Японський дует Фумі Нікайдо та Шота Сометані удостоївся премії Марчелло Мастрояні за найкращий акторський дебют (фільм Сіону Сона "Хімідзу").

Найкращим оператором став Роббі Райанс за фільм "Грозовий перевал", а сценаристом - Ефтіміс Філіппоу спільно з Гіоргос Латімосом за фільм "Альпи".

Спеціальний приз журі отримала італійська картина "Терраферми" Емануеле Кріалезе.

Читайте також:

Російська акторка Світлана Ходченкова здивувала Венеціанський кінофестиваль

На 68-му Венеціанському фестивалі вручили першу нагороду

Мадонна показала на кінофестивалі у Венеції новий фільм

Повʼязані теми:

Наступна публікація