"Каннський кінофестиваль" посилить відбір фільмів після "Стомлених-сонцем-2"

Після того, як Нікіта Міхалков порушив правила "Каннського кінофестивалю", організатори вирішили посилити правила прийому фільмів на участь у фестивалі.

"Каннський кінофестиваль" посилить політику добору конкурсних фільмів після того, як до програми потрапив фільм "Стомлені сонцем-2". Нікіта Міхалков порушив правила фестивалю. Однією з умов фестивалю є те, що фільми, які претендують на Золоту пальмову гілку, не мають виходити в прокат за межами своєї країни до завершення фестивалю.

Проте, до конкурсної програми 63-го Каннського кінофестивалю, що проходив з 12 по 23 травня, потрапив фільм "Стомлені сонцем-2", який порушував це правило - 22 квітня фільм Михалкова вийшов у прокат у Росії, Україні та Казахстані, а пізніше - Литві, Латвії та Естонії.

Міхалков спробував зняти фільм з прокату в Литві і направив кіноглядачам лист з вибаченнями за скасування показу, але дистриб'ютор уже витратив гроші на рекламу, і в результаті фільм все ж вийшов в зпаланований термін, зібравши за п'ять тижнів 46 000 доларів.

"Ми дізналися про те, що фільм вийшов у прокат вже під час фестивалю. Ми вирішили не прибирати його з конкурсної програми, але відтепер ми встановлюємо правило, згідно з яким фільми в таких випадках будуть зніматися з програми", - заявив директор Канського кінофестивалю Т'єррі Фремо.

У Каннах під час прес-конференції Міхалков відбувся жартами, сказавши, що "ці країни, можливо, не знаходяться за нашим кордоном".

Читайте також:

Зірки кіно на червоній доріжці у Каннах

У Каннах відкрився 63-й міжнародний кінофестиваль

Міністр культури Італії відмовився приїхати на Каннський фестиваль

Наступна публікація