Рок-фестивалю "Вудсток" 40 років

40 років тому неподалік від американського міста Вудсток почався найзнаменитіший в історії рок-фестиваль.

вудсток
Найвідомішому рок-фестівалю "Вудстоку" виконується 40 років
В серпні 1969 року вперше біля міста Вудсток почався найзнаменитіший в історії рок-фестиваль, три дні якого стали легендою.

Легендарний фестиваль музики і мистецтва носить ім'я містечка Вудсток, загалом, помилково. Спочатку його дійсно хотіли провести в околицях Вудстока. Але там не виявилося відповідній території, щоб розмістити сотні тисяч людей, що відгукнулися на заклик три дні поспіль слухати музику просто неба. Захід ледве не зірвався. На щастя, знайшлося поле - точніше пустка - поряд з селом Бетел, в 40 милях на північний захід від Вудстока. На цій пустці і відбулося дійство, що увійшло до світової історії. Три дні ейфорії, три дні музики, свободи, кохання, наркотиків і єднання з півмільйоном однодумців.

Квиток коштував всього 18 доларів, тому ошочих відпочити на фестивалі виявилося дуже багато. З квитками і без квитків на концерт стягувалися натовпи молоді. Як згадують учасники фестивалю, всі навколишні дороги були забиті, ніхто точно не знав, куди їхати і куди йти. Люди кидали машини, йшли далі пішки крутили "косяки" з марихуаною, передавали їх далі, базікали, йшли в один бік, потім в інший, знову палили і йшли щасливі далі. Звідусіль лунала музика.

Виступи просто неба (а Вудсток був одним з перших фестивалів такого роду) не обіцяли тоді ще комерційних вигод. Тому від запрошення зіграти і заспівати у Вудстоці відмовилися такі зірки, як Боб Ділан, Джоні Кеш, Beatles, Rolling Stones... І з прагматичної точки зору опинилися праві, бо перший "Вудсток" загнав його організаторів у величезні борги. Але безумовно, не пошкодували про свій виступ ні The Who, ні Jefferson Airplane, ні Дженіс Джоплін, ні Джоан Баез, ні Джіммі Хендрікс, ні Раві Шанкар, ні тоді ще маловідомий Карлос Сантана (йому заплатили за виступ всього 600 доларів)... Тим більше не шкодують про проведених в полі трьох днях і ночах фанати музики.

Читайте також:

 У Криму стартував легендарний фестиваль КаZантип

Фестиваль "Свірж" закінчився скандалом

В Києві пройшов фестиваль вогню

Рок-фестиваль Гластонбері в Англії

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: