Переможцем Римського кінофестивалю стала комедія про самогубців

Переможцем Римського кінофестивалю стала комедія про самогубців

Режисер та актори фільму "Убий мене, будь ласка" святкують перемогу на кінофестивалі / Фото: AFP

На Римському кінофестивалі роздали нагороди. Головний приз отримав фільм про клініку для бажаючих накласти на себе руки.

Головний приз П'ятого міжнародного Римського кінофестивалю "Золотий Марк Аврелій" дістався фільму бельгійського режисера Оліаса Барко "Убий мене, будь ласка".

Це чорно-біла за формою і "чорна" за змістом комедія про лікарів, які організували в горах клініку для бажаючих накласти на себе руки. Ця тема стала в Європі вкрай актуальною після відкриття швейцарського центру евтаназії Dignitas. Спочатку картина, до речі, називалася саме Dignitas.

Гран-прі журі отримала данська стрічка "У кращому світі" Сюзанни Бієр. Головний герой теж лікар, але благородний, який працював з біженцями у Судані. Його очима розповідається про насильство у провінції Дарфур. Бієр також отримала приз глядацьких симпатій - "Народного Марка Аврелія" та грошову винагороду розміром 40 тисяч євро.

Спеціальний приз журі дістався німецько-австрійсько-естонським "Щоденникам з Полла", про село на кордоні між Німеччиною і Росією напередодні Першої світової війни і жорстокі експерименти - як наукові, так і соціальні.

Найкращим актором оголосили італійця Тоні Сервілло. Він з'явився в картині "Тихе життя" Клаудіо Купелліні, де зіграв кухаря-італійця, який емігрував до Німеччини, щоб втекти від власного минулого.

Премію найкращій акторці вирішили не вручати - замість цього нагородили усіх учасниць фільму "Корисні трави" мексиканки Марії Новаро.

Читайте також:

ДіКапріо зіграє серійного вбивцю

Український фільм здобув Гран-прі ювілейної "Молодості"

Джулія Робертс презентувала "Їж, молись, кохай" у Іспанії

На Венеціанському фестивалі роздали левів

Повʼязані теми:

Наступна публікація