Першого “Золотого лева” Венеціанського кінофестивалю отримала студія Pixar

Премія Венеціанського кінофестивалю за неоцінимий внесок у розвиток кінематографа присуджена американській студії Pixar. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Вперше в історії Венеціанського кінофестивалю премію за внесок у розвиток кінематографа отримала не одна людина, а ціла команда творців мультфільмів із студії Pixar.

Роботи Джона Лессетера і його колег, що створили знамениті “Історію іграшок”, “Рататуй”, “Суперсімейку”, “Вперед і вгору”, "Валл-і", “Корпорацію монстрів” і інші мультфільми, члени жюрі назвали проривом в анімації.

"Ми мали на меті серйозно розважати аудиторію – не лише дітей, але і дорослих" — сказав Лессетер (зняв "Історію іграшок" і "Тачки"), відзначивши, що він дуже радий, що жюрі відзначило роботу п'яти режисерів мультфільмів від Pixar.

Історія Pixar почалася в 1979 році як анімаційний підрозділ компанії Lucasfilm. У її нинішньому вигляді студія почала існувати з 1986 року, коли її купив один із засновників Apple Стів Джобс.

Нагадаємо, перший анімаційний фільм – "Історія іграшок" — Pixar випустив в 1995 році. Три роки тому студію поглинула компанія Walt Disney, а Лессетер став креативним директором об'єднаної студії. Об'єднання з Walt Disney дозволило Pixar вперше випустити мультфільм у форматі 3d ("Вперед і вгору").

З 1995 року компанія випустила 10 мультфільмів, найуспішнішим з яких був "В пошуках Немо", який в 2003 році зібрав в світовому прокаті 800 млн. доларів

З 2001 року, коли була заснована премія "Оскар" за анімацію, мультфільми Pixar номінувалися на неї щорік. Лауреатами ставали чотири фільми – "В пошуках Немо", "Суперсімейка", "Рататуй" і "Валл-і". Всього ж Pixar отримав 22 премії "Оскар" у різних номінаціях, чотири "Золотих глобуса" і три "Греммі".

Читайте також:

Італійським фільмом "Баарія" відкрився 66-й Венеціанський кінофестиваль

Уго Чавес викликав фурор на кінофестивалі у Венеції

"Золотий лев" з Венеції їде до США
 

 

Відео“Золотого лева” отримала студія Pixar

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: