Три портрети коханок Пікассо стали найдорожчими лотами Christie's

Три портрети коханок Пікассо стали найдорожчими лотами Christie's

"Спляча дівчина" Пікассо / Фото: christies.com

На аукціоні Christie's виручили 140 мільйонів фунтів стерлінгів. Найдорожчою роботою став "Портрет Дори Маар" Пабло Пікассо.

Аукціон з роботами імпресіоністів і модерністів приніс дому Christie's 140 мільйонів фунтів стерлінгів, а найдорожчими роботами стали портрети трьох коханок художника Пабло Пікассо.

Результат продажів став третім в історії лондонських вечірніх торгів Christie's імпресіоністами.

Найдорожчою роботою вечора став "Портрет Дори Маар", яка при оцінці в 4-8 млн фунтів була продана майже за 18 мільйонів. Полотно було написано в 1939 році, незабаром після початку Другої світової війни, і не виставлялося до 1967 року, поки не потрапило в галерею знаменитого швейцарського колекціонера і арт-дилера Ернста Бейєлера. Робота була куплена колекціонером Дмитром Мавроматисом.

Ще однією важливою роботою стала "Спляча дівчина" Пікассо - портрет іншої музи і багаторічної подруги художника Марії-Терези Вальтер. Попередня оцінка роботи складала 9-12 млн фунтів, але в результаті полотно пішло з молотка за 13,5 млн в руки невідомого колекціонера. Створена в 1935 році картина за минулі роки побувала всього в двох приватних колекціях і в 2010 році була передана університету Сіднея анонімним меценатом з умовою, що кошти від її продажу підуть на розвиток наукової дослідницької роботи університету.

Нарешті, замикає чільну трійку портрет чергової подруги Пікассо Франсуази Жило "Бюст Франсуази" із зібрання все того ж Бейєлера. Фонд швейцарського колекціонера виставляв на торги цілу колекцію творів із зібрання легендарного арт-дилера, засновника всесвітньо відомої арт-ярмарки в Базелі. Робота "Бюст Франсуази" при оцінці в 7-10 млн фунтів пішла з молотка за 10,7 млн ​​фунтів.

Читайте також:

Скандал у Франції: електрика запідозрили у крадіжці невідомих картин Пікассо

Найбільша і унікальна виставка творів Пікассо в Парижі (відео)

Картину Пікассо продано за рекордну суму (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація