У Києві стартував міжнародний кінофестиваль, заснований Ступкою

У Києві стартував міжнародний кінофестиваль, заснований Ступкою

Ідейним натхненником фестивалю став Богдан Ступка

У столиці відкрився ІІ Київський міжнародний кінофестиваль, заснований Богданом Ступкою. Вперше він пройде під патронатом президента.

У столиці стартував Київський міжнародний кінофестиваль.

Столичний кінофорум відбувається вже вдруге. Його ідейним натхненником є відомий актор Богдан Ступка.

Цьогоріч патронат над фестивалем узяв український президент.

Старт події дає стрічка відомої російської акторки, а тепер уже і режисера Віри Глаголєвої "Одна війна".

Загалом організатори пишаються тим, що порівняно з дебютним КМКФ, програма фестивалю цього року розширилася втричі. Вона охопить понад 100 картин з 40 країн світу. У головному конкурсі змагатимуться 15 робіт, найкращий художній фільм здобуде винагороду у 20 тисяч доларів. Проте за словами кінематографістів, цих грошей на зйомку власного фільму не вистачить.

За перше місце змагатиметься одна з небагатьох українських робіт на цьому фестивалі - картина "Стріляй негайно!" Вілена Новака. Фільм знятий, як каже речниця КМКФ, за п'єсою "Ведмідь" Антона Чехова. Це одна з останніх робіт актора Юрія Степанова, який загинув в автокатастрофі у березні 2010 року. Також в "Стріляй негайно!" грає й президент фестивалю - Богдан Ступка, а ще актор Георгій Делієв.

Журі головної конкурсної програми II Київського Міжнародного кінофестивалю очолить Отар Іоселіані - відомий режисер, призер Каннського, Венеціанського і Берлінського кінофестивалів.

До складу журі також входять видатний польський документаліст і частий гість Києва Марцель Лозинський та Вадим Перельман - колишній киянин, а нині відомий американський режисер. Він проведе й майстер-клас. А також художник Сергій Якутович, угорська режисерка Марта Месарош, актор Армен Джигарханян, турецький режисер Айді Сайман.

II Київський міжнародний кінофестиваль триватиме у Києві до 1 червня.

Читайте також:

Переможцем Канн-2010 став фільм тайського режисера

Фестиваль готів у Лейпцигу

Ліндсей Лохан викликають з Каннського фестивалю повісткою до суду в США

Стартував кінофестиваль

Стартував кінофестиваль

Повʼязані теми:

Наступна публікація