У Японії відкрився "Сніговий фестиваль"

Сьогодні, 5 лютого, в японському місті Саппоро (Хоккайдо) відкрився сніговий фестиваль – одна з найяскравіших культурних і розважальних подій в зимовій Японії.

Близько двох мільйонів чоловік з'їжджаються в Саппоро, щоб побачити величезні снігові скульптури, які сягають 15 метрів у висоту і 25 метрів завширшки. Над створенням крижаних і снігових витворів мистецтва працюють десятки команд зі всього світу, скульптори приїжджають навіть з тих країн, де сніг не випадає. Величезна кількість снігу завантажується в спеціальні дерев'яні каркаси. Коли сніг твердіє, над ним починають працювати скульптори.  

Сніговий фестиваль проводиться на трьох майданчиках Саппоро: Одорі, Сусукино і Цудоме. На головному майданчику – в парку Одорі, довжина якого складає 1,5 кілометра, представлено близько 12 величезних скульптур зі снігу, більше трьохсот снігових фігур невеликого розміру і крижаних статуй, кожна з яких освітлюється особливим чином.  

На фестивальній площі проходят різні концерти і вистави, головними декораціями яких стають скульптури зі снігу. У східному кінці парку Одорі коштує телевізійна башта Саппоро, вхід на яку відкритий з 9:00 до 22:30. З вершини башти можна спостерігати за барвистими представленнями "Снігового фестивалю".  

На ділянці Сусукино, розташованій на півдні від парку Одорі, виставлена близько сотні крижаних скульптур. На третьому майданчику – Цудоме – проводяться заходи для родинного відпочинку. Перший "Сніговий фестиваль" відбувся в Саппоро в 1950 році. Тоді шестеро студентів побудували в парку Одорі великі фігури з снігу. Через кілька років, в 1955 році, цю затію підтримали солдати з військової бази, розташованої неподалік від парку. Вони звели першу по-справжньому гігантську снігову композицію. Тоді-то про фестиваль і заговорили за межами Японії.  

З тих пір фестиваль з кожним роком розширювався, отримуючи міжнародне визнання. У 1972 році в Саппоро проходили "Зимові Олімпійські ігри". Завдяки ним на "Сніговому фестивалі" побували представники ЗМІ зі всього світу. З 1974 року в рамках фестивалю став проводитися міжнародний конкурс скульптур з снігу. Зараз "Сніговий фестиваль" в Саппоро – один з найбільших зимових фестивалів в світі. Цього року він продоводиться з 5-го по 11-е лютого.


Читайте також:
Мультфільму "Бременські музиканти" - 40 років
У Києві проходить бал у стилі доби Відродження
Голлівудські продюсери визначили кращі фільми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: