Японці обожнюють Чебурашку через "юген" та "вабі-сабі"

Японці обожнюють Чебурашку через "юген" та "вабі-сабі"

Японський Чебурашка

Японський режисер, який зняв продовження мультика про Чебурашку зізнався, чому японці закохались у російського мультиплікаційного героя.

Японський художник-аніматор і режисер Макото Накамура, який зняв продовження легендарного мультика про Чебурашку і Крокодила Гену, розповів про своє ставлення до радянської мультиплікації і про те, як Крокодил Гена став російським інтелігентом.

Три нові японські мультиплікаційні новели про Чебурашку були показані в листопаді 2010 року на відкритті фестивалю японського кіно. Їх створювала російсько-корейська команда під керівництвом японського режисера Макото Накамура. Перша серія - покадрове відтворення фільму про Чебурашку "Крокодил Гена" 1969 року. У двох наступних частинах додалися нові персонажі і витонченіший сюжет. Найближчим часом ці фільми будуть випущені в широкий прокат.

Як заявив аніматор Макото Накамура, він відчуває величезний пієтет до Юрія Норштейна, Леоніда Шварцмана і Романа Качанова. Тому новий "Чебурашка" місцями більше нагадує ретельну реконструкцію, ніж самостійний твір.

Японський режисер розповів, що Чебурашка подобається його співвітчизникам з тієї ж причини, що і російським глядачам: він втілює все те, що дорослі люди з часом втрачають, він зворушливий і милий. До того ж в мультфільмі про Чебурашку є легкий смуток, який навіває музика в поєднанні з образами головних героїв.

"В японській мові є поняття "юген "- естетична категорія, що означає недомовленість. Існує також поняття "вабі-сабі" - " скромна краса": не розкішна, не пихата, а витончена. Японці дуже люблять таку красу", - зауважив мультиплікатор.

Говорячи про те, що Крокодил Гена читає в новому мультфільмі книгу Басьо, Накамура розповів, що такою була пропозиція російської частини міжнародної команди мультиплікаторів, яка заявила, що російська інтелігенція обожнює читати Басьо. "Так і вийшла ця сцена. Вийшло, що Крокодил Гена - російський інтелігент", - пояснив він.

Нагадаємо, що мультфільм про Чебурашку став майже культовим в Японії задовго до виходу нових серій. У Японії про Чебурашку вперше дізналися ще в 2001 році, і з тих пір він став там дуже популярним. Його плюшеву копію, а також чашки, ручки, футболки з його зображенням можна купити майже в усіх магазинах, що продають іграшки та сувеніри.

Читайте також:

Японія створила свою версію Чебурашки (відео)

У Росії затримали 2,5 тисячі нелегальних Чебурашок

На телеканалі Disney замість Міккі Мауса дітям показали еротику

Японський режисер зняв продовження мультика про Чебурашку

Японський режисер зняв продовження мультика про Чебурашку

Повʼязані теми:

Наступна публікація