Google покаже шедеври Прадо

Національний музей Прадо і іспанська філія компанії Google запустили у вівторок інноваційний проект "Шедеври Прадо в Google Earth".

"Три грації" Рубенса, "Меніни" Веласькеса, "Сад земних насолод" Босха, "Зняття з хреста" ван дер Вейдена, "Автопортрет" Дюрера - всього 14 полотен можна побачити в найдрібніших деталях завдяки новітнім технологіям, вживаним програмою Google Earth.

За словами співробітника Google в Іспанії Клари Рівери, яка стала автором ідеї і керівником проекту, на його здійснення пішло більше півроку. Перші три місяці професійні фотографи ночами знімали розбиті на квадрати деталі кожної картини. Так, лише по полотну Босха було зроблено 1,6 тисяч фотографій, а всього по 14 картинам - більше 8,2 тисяч знімків. Потім комп'ютерники збирали з цих найдрібніших фотографій своєрідний пазл в єдине ціле. Останній місяць пішов на налагодження самої програми.  

Завдяки новітній технології наближення Google збільшення кожної картини стало можливе до 14 тисяч мегапікселей. Як відзначив на прес-конференції директор іспанської філії Google Хав'єр Родрігес Сапатеро, це дозволяє розглянути такі найдрібніші деталі полотен, які навіть багато фахівців раніше не могли розгледіти, вже не кажучи про простих відвідувачів музею.

"Ми сподіваємося, що цей унікальний в світі проект відкриє нові перспективи не лише для експертів, але і для любителів і цінителів живопису, для туристів і що просто цікавляться, які побачивши деталі полотен, можливо, захопляться мистецтвом. Адже головне завдання Google - не просто зробити інформацію доступною для будь-якого користувача незалежно від того, де він географічно знаходиться, але демократизувати доступ до інформації", - сказав він.  

Директор Прадо - Мігель Сугаса, зі свого боку, відзначив, що "музеї мають бути зацікавлені у впровадженні новітніх технологій, оскільки їхнє основне завдання - не лише зберігати витвори мистецтва для майбутніх поколінь, але і популяризувати мистецтво, давати людям можливість їм насолоджуватися".

Раніше, Google домовився про відцифрування журнальних архівів та мільйонів журнальних статей в сервіс пошуку по книгах Book Search. В архів Google, зокрема, потраплять статті New York Magazine, Popular Mechanics, Popular Science, Bulletin of Atomic Scientists, Ebony. Крім того, результати пошуку за журнальними статтями додаватимуться до звичайної пошукової видачі Google. Користувач також зможе обмежити свій пошук строго певними журналами.

Читайте  також:
Пошук у Google шкодить довкіллю
Google звільняє тисячі співробітників
В Інтернеті вже майже 190 млн. сайтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: