Колекцію Ів Сен-Лорана продадуть на аукціоні

Колекцію Ів Сен-Лорана та П'єра Берже продадуть у лютому на аукціоні.

Можливість продажу колекції Ів Сен-Лорана і П'єра Берже цілісною, за аналогією до колекції Ростроповича-Вишневської, виключена. Про це повідомив директор департаменту "Мистецтво імпресіонізму і модернізму" аукціонного будинку "Крістіс" Метью Стівенсон.

За його словами, після смерті знаменитого дизайнера (він помер у червні минулого року), колекція перейшла до його друга П'єра Берже. Він і вирішив продати колекцію на аукціоні "Крістіс", не зважаючи на те, що раніше було досягнуто попередньої домовленості щодо продажу спадку через аукціон "Сотбіс".

"Він виставив колекцію на торги за умови, що експонати буде продано окремо, щоб вони розповсюдились по всьому світу", - сказав Стівенсон.

ів сен-лоран
NEWSru.ua
Колекцію Ів Сен-Лорана продадуть
Всього колекція включає близько 850 лотів. Торги триватимуть протягом трьох днів з 23 по 25 лютого в паризькому Гранд-Пале.

Експерти зазначають, що колекція є однією з найбільших, які коли-небудь виставлялися на аукціонах. На думку Стівенсона, "найближчими роками нічого подібного на арт-ринку не з'явиться".

ів сен-лоран
NEWSru.ua
Колекцію Ів Сен-Лорана продадуть
Серед найдорожчих лотів - робота Пабло Пікассо "Музичні інструменти на столику", написана ним у 1914 році. Фахівці аукціонного будинку оцінили її в 25-30 млн. євро.

Не менший інтерес викликала картина Анрі Матісса "Нарциси і скатертина у синіх і рожевих тонах", створена ним у 1911 році.

Як розповів Стівенсон, ця робота цікава тим, що полотном для Матісса служила звичайна скатертина. Всього на цьому незвичайному полотні він створив декілька робіт, але ця картина – єдина, яка знаходиться у приватній колекції.

Решта знаходиться в Ермітажі, серед них і знаменита "Червона кімната", тільки в ній художник зафарбував скатертину червоним кольором.

Колекція збиралася Сен-Лораном і Берже більше 50 років. Вона знаходилася у двох квартирах Парижа і включає в себе шедеври модернізму, стилю арт-деко, античного світу, роботи старих майстрів і художників 19 сторіччя.

Сума, виручена на торгах, піде в нещодавно створений Берже фонд, який субсидуватиме наукові дослідження, направлені на боротьбу зі СНІДом.

Читайте також:
Помер Ів Сен Лоран
Андре Тан - молодий Ів Сен-Лоран
Музу Ів Сен-Лорана знайшли в Сені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: