Фільм Ахтема Сейтаблаєва "Чужа молитва" про трагедію кримськотатарського народу покажуть по всій Україні

Фільм заснований на реальних подіях.

У вівторок, 16 травня, в кінотеатрі "Батерфляй Ультрамарин" відбувся допрем'єрний показ фільму Ахтема Сейтаблаєва "Чужа молитва".

В основу картини лягла реальна історія 19-річної дівчини Саїде, яка під час окупації фашистами Бахчисарая врятувала життя 88 єврейським дітям.

За сюжетом, до виховательки дитячого будинку кримської татарки Саїде звертається за допомогою хлопчик Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною постає складний вибір - прийняти дітей, ризикуючи своїм життям і життям інших вихованців дитячого будинку, або відмовити їм, прирікаючи на загибель. Попри загрозу, Саїде вирішує допомогти дітям. Вона дає їм нові імена, вчить татарської молитві і мови, робить все можливе, щоб окупанти не змогли відрізнити єврейських дітей від кримських татар.

Ідея фільму народилася, коли продюсер Іванна Дядюра почула цю історію з телевізора з перших вуст. Уже в похилому віці справжня Саїде, яка пережила депортацію кримських татар, намагалася розшукати дітей, яких врятувала під час окупації Бахчисарая. Режисер фільму Ахтем Сейтаблаєв одразу ж підтримав ідею, адже його близькі теж пережили депортацію.

"Ми хотіли, щоб про Саїде дізналися якомога більше людей, тому що вона зробила героїчний вчинок. Це повинно увійти в історію", - каже Лілія Яценко, яка зіграла головну роль.

Цікаво, що Лілія Яценко дійсно має кримськотатарське корыння, а Себастіан Антон, який виконав роль німця Генріха, має частково німецьке походження. На прес-конференції актор відзначив важливість цієї картини для переосмислення трагедії:

"Фільм може стати імпульсом до дискусії і підштовхнути до переосмислення конфлікту на офіційному рівні. Справа в тому, що після розпаду СРСР такого переосмисленя не відбулося. Можливо, цей фільм варто показувати в школах".

Спочатку фільм планували знімати в рідному для Ахтема Сейтаблаєва Бахчисараї, але через окупацію півострова, кримські пейзажі замінили грузинськими. Також знімання відбувалися в Києві та Ізраїлі. Саундтреком до фільму "Чужа молитва" стала культова пісня Джамали "1944".

Прем'єра фільму "Чужа молитва" більш ніж у 100 кінотеатрах України відбудеться 18 травня, в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а восени картину можна буде побачити на телеканалі "1+1".

Залиште свій коментар